Do kin wchodzi właśnie thriller, w którym to Ty jesteś czarnym charakterem

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Do+kin+wchodzi+w%C5%82a%C5%9Bnie+thriller%2C+w+kt%C3%B3rym+to+Ty+jeste%C5%9B+czarnym+charakterem-154205
Do kin wchodzi właśnie thriller, w którym to Ty jesteś czarnym charakterem
Wystarczy jedno spojrzenie prosto w oczy, by wszystkie normy społeczne poszły w las – i by zastąpiła je bezsensowna chęć mordu. Jeśli zostaniesz zarażony, nie będziesz miał szans. Każdy, kto spojrzy Ci w oczy, poczuje nienawiść od pierwszego wejrzenia. Dalej będzie tylko gorzej.

Dokładnie to spotyka tytułowego bohatera "Vincent musi umrzeć". Vincent to chodzący synonim przeciętnego milenialsa – pracuje w korpo, chodzi na randki z Tindera, mieszka w kawalerce. Pewnego dnia zostaje jednak zaatakowany przez stażystę z pracy. Nazajutrz kolega wbija mu widelec w rękę. Po zajściach żaden z nich nie jest w stanie wytłumaczyć, co nim kierowało. Vincent po prostu musi umrzeć – choć nikt nie wie, dlaczego.


W swoim pełnometrażowym debiucie, których wchodzi na ekrany już 23 lutego, francuski reżyser i pisarz Stéphan Castang miesza gatunki ze swadą godną Quentina Tarantino. "Vincent musi umrzeć" to po części mroczny thriller, horror spod znaku francuskiej ekstremy, smoliście czarna komedia i satyra społeczna przywołująca na myśl "Dream Scenario" z Nicolasem Cage’em. To jednak przede wszystkim opowieść o przemocy w naszym codziennym życiu – o cichym przyzwoleniu na nią, o jej pragnieniu i o tym, jak trudno pozbyć się pierwotnych instynktów.

Dzięki temu "Vincent musi umrzeć" to pierwszy w historii kina thriller, w którym to my – widzowie – stajemy się czarnymi charakterami. Mimo że nikt nas nie pytał o zgodę.

Mroczny i przewrotnie zabawny debiut Stéphana Castanga zachwycił już widzów na festiwalu w Cannes, był nominowany do Europejskich Nagród Filmowych, a 23 lutego powalczy o Cezara (czyli francuskiego Oscara) w kategorii "najlepszy debiut". Polscy widzowie będą mogli zobaczyć "Vincenta..." już od 23 lutego w kinach sieci Cinema City i najlepszych kinach studyjnych w całej Polsce!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones