EXCLUSIVE: Tak powstawał wyjątkowy polski film "Śpiewający obrusik"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/EXCLUSIVE%3A+Tak+powstawa%C5%82+wyj%C4%85tkowy+polski+film+%22%C5%9Apiewaj%C4%85cy+obrusik%22-115464
EXCLUSIVE: Tak powstawał wyjątkowy polski film "Śpiewający obrusik"
5 lutego do kin wejdzie wyjątkowy film "Śpiewający obrusik". Z tej okazji prezentujemy Wam materiał wideo odkrywający kulisy powstawania obrazu. Klip znajdziecie poniżej:
Jednocześnie chcemy Was zaprosić na specjalny pokaz przedpremierowy. "Śpiewający obrusik" będziecie mogli obejrzeć już w ten czwartek w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (Warszawa, ul. Wałbrzyska 3/5) o godz. 18:00. Pokaz połączony będzie ze spotkaniem z reżyserem i aktorami.

"Śpiewający obrusik" to cztery niezależne nowele filmowe, w których mieści się i czarno-biała opowieść o zagubieniu młodych ludzi, pozbawionych celu i radości życia, utopionych w marazmie blokowej rzeczywistości, i neurotyczna podróż przez krainę emocjonalnego i fizycznego wyniszczenia spowodowanego ucieczką w narkotyki, i bolesna opowieść o młodym małżeństwie i ich córeczce, którzy mimo próby wzięcia odpowiedzialności za swoje życie z trudem wytrzymują presję rzeczywistości, jednak dramatyczny epizod przywraca im siłę; i wreszcie wyrafinowana, ale zanurzona równocześnie w popkulturze, wizyjna, poetycka adaptacja baśni greckiej. Tym, co nadaje filmowym historiom wspólną emocjonalną temperaturę, jest nadzieja na przebudzenie i wiara w miłość, która pozwala przetrwać najbardziej drastyczne życiowe epizody.Te cztery części spięte fragmentami dokumentalnymi z castingu oraz frenetycznym, surrealnym w kontekście całości tanecznym finałem, inspirowanym kinem bollywoodzkim, tworzą oryginalną wypowiedź filmową.

"Śpiewający obrusik" to unikalny projekt Szkoły Filmowej w Łodzi, pierwszy w historii szkolnictwa artystycznego pełnometrażowy film fabularny, będący dyplomem studentów czwartego roku Wydziału Aktorskiego. Reżyser filmu i jednocześnie rektor uczelni Mariusz Grzegorzek stworzył wraz z młodymi aktorami przejmujący i niejednoznaczny obraz filmowy, zrealizowany bez ulgowej taryfy artystycznej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones