Eva Green domaga się w sądzie miliona dolarów

Daily Mail / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Eva+Green+domaga+si%C4%99+w+s%C4%85dzie+miliona+dolar%C3%B3w-138338
Eva Green domaga się w sądzie miliona dolarów
źródło: Getty Images
autor: Antony Jones
Eva Green złożyła w sądzie opiewający na milion dolarów pozew przeciwko producentom dreszczowca science fiction "A Patriot".

Gwiazda "Casino Royale" miała zagrać główną rolę w filmie. Jej kontrakt zakładał, iż otrzyma swoją gażę niezależnie od tego, czy "A Patriot" powstanie, czy też nie.

Pierwotnie prace na planie w Dublinie miały wystartować w sierpniu ubiegłego roku. Producenci dwukrotnie przekładali termin rozpoczęcia zdjęć, by w końcu zrezygnować z realizacji filmu. Na konto Green nie wpłynęła jednak obiecana kwota.

Producenci twierdzą, iż aktorka nie otrzymała wypłaty, ponieważ złamała warunki umowy. Nie chcą jednak ujawnić, o jakie przepisy konkretnie chodzi.

Akcja "A Patriot" miała rozgrywać się w świecie przyszłości zdewastowanym przez zmiany klimatyczne i wojny o zasoby. Na Ziemi istnieje tylko jedno miejsce, gdzie wciąż można normalnie żyć. Dostępu do niego broni jednak straż graniczna pilnująca, aby nikt z zewnątrz nie zakłócał spokoju mieszkańców. Green miała wcielić się w oddaną służbie funkcjonariuszkę straży, która z czasem zaczyna kwestionować rozkazy dowódców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones