FOTO: Zdjęcia i kilka słów od Almodovara na temat "Przelotnych kochanków"

Oficjalna strona filmu, indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Zdj%C4%99cia+i+kilka+s%C5%82%C3%B3w+od+Almodovara+na+temat+%22Przelotnych+kochank%C3%B3w%22-86896
Firma producencka Pedro i Agustina Almodovara El Deseo opublikowała na swojej stronie na Facebooku pierwsze zdjęcia oraz kilka informacji dotyczących najnowszego filmu Hiszpana, "Przelotni kochankowie". Oto fragment notatki samego reżysera opowiadającego o produkcji:

"Przelotni kochankowie" to historia grupy osób uwięzionych w jednym miejscu i odseparowanych od otoczenia. Pisanie scenariusza z początku było kaprysem, dowcipem. Skończyło się tak, że powstała komedia wielowątkowa, umoralniająca i nierealna. A może nierealistyczna. Chciałem pozostawić rzeczywistość na boku, choć czasem ona się wciska, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Nie myślałem świadomie o innych filmach podczas zdjęć. Bardziej odczuwa się tu teatr, nawet telewizję i moją klaustrofobię niż kino. (...)

W każdym razie, słowo jest tu ważnym bohaterem. (...)

Wyzwanie, jakie stało przed moimi "pasażerami", to walka z ich własnym strachem i fobiami bez pomocy ze strony technologii (co trudno dziś sobie wyobrazić): bez obrazów, które ich zabawiają, informują lub znieczulają. Nadzy, bez iPhonów, filmów, Internetu, iPadów… Skazani na bycie samym sobą, w otoczeniu obcych ludzi. Ich jedyna broń do słowo. Słowo aby tworzyć relacje, kłócić się, kłamać, okłamywać samego siebie, przyznać się do okłamywania siebie, uwodzić i dać się uwieść, zwalczać strach, samotność i myśl o śmierci. (...)

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z planu filmu:


(kliknij, aby powiększyć)

Film trafi do kin na całym świecie latem przyszłego roku.