Filmweb poleca "Mięso"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Filmweb+poleca+%22Mi%C4%99so%22-125022
W piątek do kin wchodzi francuski thriller "Mięso" w reżyserii debiutującej na wielkim ekranie Julii Ducournau. Połączenie kina grozy, opowieści inicjacyjnej i dramatu spodobało nam się na tyle, że postanowiliśmy wyróżnić je znakiem jakości Filmweb poleca.Tak pisał o filmie Michał Walkiewicz:

Mnie smakowało. Po pierwsze, podobał mi się sposób, w jaki reżyserka ogrywa przestrzeń. Są tutaj otulone mgłą szosy, prosektoria wypełnione trupim światłem jarzeniówek i gabinety pełne zwierząt w formalinie. Tyle że wyzuto to wszystko z gatunkowego "uroku", odcięto horrorową tkankę niczym zbędny tłuszczyk. Zamiast przechadzać się po kolejnych salach w filmowym gabinecie strachu, reżyserka konsekwentnie opowiada o podświadomości swoich bohaterek. Po drugie, Ducournau nie idzie na barykady, unika łatwej publicystyki, nie chwyciła za kamerę po to, żeby prawić o zgubnych skutkach naszych nawyków żywieniowych – najważniejsza pozostaje dla niej ewolucja Justine. Po trzecie, film zawiera scenę brazylijskiej depilacji spuentowaną aktem kanibalizmu, która sama w sobie usprawiedliwia sens jego istnienia. 

Całą recenzję przeczytacie TUTAJ

Znak jakości "Filmweb poleca!" to wyróżnienie przyznawane przez redakcję Filmwebu filmom zasługującym na szczególną uwagę widzów. Są wśród nich nie tylko produkcje artystyczne, ale także komercyjne, doskonale spełniające wymagania danego gatunku bądź przekraczające je w zaskakujący sposób.