Legendarny reżyser o Barbenheimerze: "To zwycięstwo kina"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Francis+Ford+Coppola+o+fenomenie+film%C3%B3w+Gerwig+i+Nolana%3A+%22Barbenheimer+to+zwyci%C4%99stwo+kina%22-151613
Legendarny reżyser o Barbenheimerze: "To zwycięstwo kina"
Barbenheimer to zwycięstwo kina. Tak przynajmniej twierdzi Francis Ford Coppola. Mam przeczucie, że stoimy u progu złotego wieku. Wspaniałe i pouczające kino oglądane na wielkich salach – napisał na Instagramie. 

GettyImages-1388054764.jpg Getty Images © Jeff Kravitz

Francis Ford Coppola o Barbenheimerze


Francis Ford Coppola odniósł się do fenomenu Barbenheimera w instagramowym stories. Materiały te dostępne są tylko dla zalogowanych użytkowników i znikają po 24 godzinach od publikacji, aktualnie nie są więc już dostępne. Wypowiedź legendarnego reżysera cytuje jednak Deadline: 

Sam muszę je dopiero obejrzeć, ale fakt, że ludzie wypełniają duże kina, aby je zobaczyć – a żaden z nich nie jest sequelem ani prequelem, nie ma przypiętego żadnego numeru, dzięki czemu oba są unikatowe – jest zwycięstwem kina.

Fenomen "Barbenheimera"


"Barbie" Grety Gerwig i "Oppenheimer" Christophera Nolana trafiły na ekrany kin tego samego dnia. Pierwszy z filmów zarobił do tej pory prawie 588 milionów dolarów, dzięki czemu znalazł się na piątym miejscu światowego box-office'u. Drugi – z wynikiem 253 miliony dolarów – zajmuje aktualnie miejsce 15. 

Najważniejsze dzieła Francisa Forda Coppoli


Francis Ford Coppola to twórca takich dzieł jak "Rozmowa", "Czas Apokalipsy" czy trylogia "Ojciec chrzestny", która przyniosła mu Oscary m.in. dla najlepszego reżysera i za najlepszy scenariusz. W jego filmografii znajdziemy również takie tytuły jak "Rumble Fish", "Cotton Club", "Peggy Sue wyszła za mąż", "Dracula" czy "Zaklinacz deszczu". Aktualnie pracuje nad widowiskiem "Megalopolis".

"Czas Apokalipsy" w programie Na skróty


Przypominamy odcinek programu Na skróty, w którym opowiadamy o jednym z najbardziej znanych filmów Francisa Forda Coppoli – "Czasie Apokalipsy".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones