Film "Oppenheimer" w reżyserii Christophera Nolana, który już 21 marca będzie w SkyShowtime, nagrodzony 7 Oscarami

https://www.filmweb.pl/news/Film+%22Oppenheimer%22+w+re%C5%BCyserii+Christophera+Nolana%2C+kt%C3%B3ry+ju%C5%BC+21+marca+b%C4%99dzie+w+SkyShowtime%2C+nagrodzony+7+Oscarami-154544
Film "Oppenheimer" w reżyserii Christophera Nolana, który już 21 marca będzie w SkyShowtime, nagrodzony 7 Oscarami
Film "Oppenheimer" doceniony przez krytyków na całym świecie, minionej nocy zdobył 7 Oscarów®, w tym dla Najlepszego Filmu, Najlepszego Aktora Pierwszoplanowego i Najlepszego Reżysera.

Wcześniej film otrzymał m.in. 7 nagród BAFTA®, w tym dla Najlepszego Filmu, Najlepszego Aktora Pierwszoplanowego i Najlepszego Reżysera.

"Oppenheimer", na podstawie scenariusza i w reżyserii Christophera Nolana, to widowiskowy thriller zrealizowany w technologii IMAX®. Zabiera on widzów w emocjonującą podróż do świata enigmatycznego naukowca stającego przed paradoksalną decyzją: czy warto zaryzykować zniszczenie świata, aby go uratować?

"Oppenheimer" będzie dostępny wyłącznie w SkyShowtime już od 21 marca.Film "Oppenheimer", w którym w rolach głównych wystąpili nagrodzony Oscarem Cillian Murphy jako J. Robert Oppenheimer oraz Emily Blunt jako jego żona, zajmująca się biologią i botaniką Katherine "Kitty" Oppenheimer, podbił światowy box-office zarabiając 952 milionów dolarów.  Minionej nocy film został uhonorowany siedmioma Oscarami w najważniejszych kategoriach, a wcześniej siedmioma nagrodami Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA).

Film "Oppenheimer", w reżyserii wyróżnionego Oscarem Christophera Nolana, powstał na podstawie jego autorskiego scenariusza. Widzowie zaglądają w głąb umysłu fizyka teoretycznego, J. Roberta Oppenheimera, który jako dyrektor założonego w ramach Projektu Manhattan laboratorium w Los Alamos prowadził przełomowy projekt zbudowania pierwszej bomby atomowej. Oppenheimer to wielka kinowa uczta z doborową obsadą. Poza Murphym i Blunt w filmie występują m.in.: nagrodzony Oscarem Matt Damon, nagrodzony Oscarem Robert Downey Jr., nominowana do Oscara Florence Pugh, Josh Hartnett oraz laureaci Oscara Casey Affleck, Rami Malek i Kenneth Branagh.

Produkcja jest oparta na nagrodzonej Pulitzerem książce "Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera" autorstwa Kaia Birda i nieżyjącego już Martina J. Sherwina. Producentami filmu są Emma Thomas, Charles Roven i Christopher Nolan.

"Oppenheimer" będzie dostępny wyłącznie w SkyShowtime już od 21 marca.
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones