Oscary 2024: Al Pacino nie okazał szacunku nominowanym? Mamy oświadczenie aktora

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Oscary+2024%3A+Al+Pacino+nie+okaza%C5%82+szacunku+nominowanym+Mamy+o%C5%9Bwiadczenie+aktora-154553
Oscary 2024: Al Pacino nie okazał szacunku nominowanym? Mamy oświadczenie aktora
źródło: Getty Images
autor: Rodin Eckenroth
96. gala wręczenia Oscarów już za nami. Statuetkę dla najlepszego filmu zdobył "Oppenheimer" Christophera Nolana. Al Pacino, który wręczał tę nagrodę, spotkał się jednak z krytyką ze względu na sposób, w jaki to zrobił. Aktor postanowił odpowiedzieć na zarzuty. 

Al Pacino krytykowany za sposób, w jaki wręczył Oscara. Aktor odpowiedział


Nie wszystkim spodobał się sposób, w jaki Al Pacino ogłosił zwycięzcę 96. gali oscarowej. Zanim poznaliśmy zwycięzców w kategoriach aktorskich, każdy z nominowanych został zaprezentowany przez laureatów z poprzednich lat. Niektórzy widzowie gali oczekiwali, że tak samo będzie w przypadku najważniejszej nagrody – dla najlepszego filmu. Po tym jak wręczający ją Al Pacino po prostu powiedział, że statuetka wędruje do twórców "Oppenheimera", pojawiły się komentarze, jakoby był to wyraz braku szacunku dla pozostałych nominowanych. Aktor zdecydował się odpowiedzieć na krytykę.

Wygląda na to, że wzbudziłem trochę kontrowersji, nie opowiadając o każdym filmie przed ogłoszeniem zwycięzcy – czytamy w oświadczeniu udostępnionym przez rzecznika aktora. Chcę, aby było jasne, że pominięcie ich nie wynikało z moich złych intencji, to producenci podjęli decyzję, aby nie wymieniać ich ponownie, skoro każdy z nich został zaprezentowany w trakcie gali. Udział w tym wydarzeniu był dla mnie zaszczytem, dlatego postanowiłem ogłosić laureata w sposób, w jaki mnie o to poproszono.

"Oppenheimer" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Oppenheimerze": Zobacz zwiastun "Oppenheimera"


"Oppenheimer" tryumfował podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów, zdobywając siedem z trzynastu nagród, do których był nominowany. Amerykańska Akademia Filmowa przyznała mu m.in. statuetki dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera oraz aktorów pierwszo- i drugoplanowych. Zobaczcie zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones