Dlaczego Shakira nie lubi "Barbie"? Piosenkarka ostro o filmie Grety Gerwig

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dlaczego+Shakira+nie+lubi+%22Barbie%22+Piosenkarka+ostro+o+filmie+Grety+Gerwig-154854
Dlaczego Shakira nie lubi "Barbie"? Piosenkarka ostro o filmie Grety Gerwig
źródło: Getty Images
autor: Mike Coppola
"Barbie" wzbudziła swego czasu niemałe kontrowersje. Przeczytaj: "Barbie" antymęska i spóźniona? Gwiazdy kłócą się o film. Bill Maher vs Mark Ronson. Okazuje się, że fanką filmu Grety Gerwig nie jest też Shakira.

Kadr z filmu "Barbie". Kingsley Ben-Adir, Ryan Gosling i Ncuti Gatwa jako Kenowie

Shakira nie lubi "Barbie". Co nie podobało jej się w filmie Grety Gerwig?


Mimo że od premiery "Barbie" minęły już miesiące, film Grety Gerwig wciąż budzi kontrowersje. Do grona krytyków produkcji dołączyła właśnie Shakira.

Moi synowie absolutnie znienawidzili ten film – powiedziała. Mieli poczucie, że są pozbawiani męskości. I w gruncie rzeczy się z tym zgadzam. Wychowuję dwóch chłopaków. Chcę, żeby szanowali kobiety, ale mieli też poczucie sprawczości. Lubię, kiedy popkultura wzmacnia pozycję kobiet, ale jednocześnie nie obrabowuje mężczyzn z możliwości bycia mężczyznami, pozwala im chronić i zapewniać byt. Uważam, że kobiety powinny mieć wszystkie narzędzia i zaufanie od społeczeństwa, by robić, co chcą, ale jednocześnie nie powinny tracić swojej istoty, swojej kobiecości.

Zdaniem piosenkarki kobiety i mężczyźni spełniają w społeczeństwie różne role. Uzupełniamy się i nie powinniśmy tego zatracić – dodała.

"Barbie" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Barbie":O czym opowiada "Barbie"? Zobacz zwiastun


Idealne życie Barbie (Margot Robbie) zakłócają niespodziewane myśli o śmierci. Aby naprawić sytuację, lalka musi odnaleźć dziewczynkę, która się nią bawi. W podróży do Prawdziwego Świata postanawia towarzyszyć jej Ken (Ryan Gosling). Zobaczcie zwiastun:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones