Garrett Hedlund gwiazdą ekranizacji "Dirt Music"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Garrett+Hedlund+gwiazd%C4%85+ekranizacji+%22Dirt+Music%22-129240
Garrett Hedlund ("Mudbound") zagra główną rolę w filmie "Dirt Music". Będzie to ekranizacja powieści Tima Wintona nominowanej swego czasu do nagrody Bookera.

GettyImages-926815902.jpg Getty Images © Matt Winkelmeyer


Główną kobiecą rolę zagra Kelly Macdonald ("Żegnaj Christopher Robin"). Za reżyserię odpowie Gregor Jordan ("Bez reguł"). Scenariusz napisał Jack Thorne ("Cudowny chłopak"). Zdjęcia mają ruszyć w październiku.

Nie jest to pierwsze podejście do ekranizacji "Dirt Music". Ponad dekadę temu film miał nakręcić Phillip Noyce, a do zagrania głównych ról zaangażowano Colina Farrella i Rachel Weisz.

Osadzony w dramatycznym krajobrazie zachodniej Australii "Dirt Music" opowiada historię Luthera Foxa. Ten złamany przez życie mężczyzna stara się przetrwać pracując nielegalnie jako rybak. Nim cała jego rodzina zginęła w wypadku samochodowym, Fox wiódł szczęśliwe życie, uprawiając melony, licząc gwiazdy i grając wieczorami na ukochanej gitarze. Teraz całe jego istnienie ma na celu wyłącznie zapomnienie przeszłości. Tak się dzieje do czasu, gdy poznaje Georgie Jutland, żonę jednego z najbogatszych miejscowych rybaków. Znów zaczyna marzyć o ukochanej "brudnej muzyce", wszystkim co można grać na werandzie, lub w altanie. Ważne, by nie korzystać z elektryczności. Serce Luthera znów zaczyna bić.
Udostępnij: