Hollywood przypomniało sobie o Paulo Coelho. "Alchemik" w drodze na ekran

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Hollywood+przypomnia%C5%82o+sobie+o+Paulo+Coelho.+%22Alchemik%22+w+drodze+na+ekran-152302
Hollywood przypomniało sobie o Paulo Coelho. "Alchemik" w drodze na ekran
źródło: Getty Images
autor: Matej Divizna
Wraca pomysł ekranizacji kultowej powieści Paulo Coelho pt. "Alchemik". Prawa do przeniesienia książki na ekran nabyło właśnie studio Legendary Entertainment znane z takich hitów jak "Mroczny rycerz", "300", "Kac Vegas", "Godzilla" oraz "Diuna". Dystrybucją filmu zajmie się TriStar Pictures.

"Alchemik":  długa droga na ekranDo napisania scenariusza został zatrudniony doświadczony brytyjski autor Jack Thorne. W jego CV znajdziemy m.in. "Cudownego chłopaka", dwie części "Enoli Holmes", "Skłodowską", a także seriale "Skins" i "Mroczne materie".

Wydany w 1988 roku "Alchemik" sprzedał się do dzisiaj w ponad 100 milionach egzemplarzy. Powieść trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najczęściej tłumaczona książka żyjącego autora - można ją przeczytać w ponad 80 językach.


"Alchemik" to filozoficzna przypowieść o młodym andaluzyjskim pasterzu, który wyrusza w podróż do Egiptu, aby odnaleźć skarb ukryty w piramidach. W trakcie wyprawy bohater odkrywa, jaki jest sens ludzkiego istnienia.

Hollywood od wielu lat nosi się z zamiarem zekranizowania powieści Coelho. Przez ponad półtorej dekady z projektem związany był Laurence Fishburne, który chciał wyreżyserować "Alchemika", a także zagrać w nim tytułową rolę. Dwa lata temu pieczę nad przedsięwzięciem przejęła firma producencka Willa Smitha. Zdjęcia miały rozpocząć się we wrześniu 2021 roku w Maroku, a obsadę zasilili m.in. Sebastian de SouzaTom Hollander, Shohreh Aghdashloo oraz Jordi Mollà. Ostatecznie film nie doszedł jednak do skutku.


Zwiastun filmu "Weronika postanawia umrzeć"


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones