Gotowi na "Top Gun 3"? Tom Cruise poleci tylko w kosmos i siada do tematu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gotowi+na+%22Top+Gun+3%22+Paramount+i+Tom+Cruise+pracuj%C4%85+nad+now%C4%85+cz%C4%99%C5%9Bci%C4%85+serii-153609
Gotowi na "Top Gun 3"? Tom Cruise poleci tylko w kosmos i siada do tematu
Czy "Top Gun 3" powstanie? Wiele na to wskazuje – według doniesień serwisu Deadline Ehren Kruger wspólnie z Tomem Cruise'em piszą właśnie scenariusz nowej odsłony kultowej serii. 

"Top Gun 3" – co wiemy o projekcie?


Pomimo tego że Tom Cruise podpisał właśnie lukratywny kontrakt z Warner Bros., wygląda na to, że będzie miał pełne ręce roboty w Paramouncie. 

Na planie nowego filmu z serii ponownie mają spotkać się Cruise, Miles Teller i Glen Powell, czyli odtwórcy najważniejszych ról w "Top Gun: Maverick", a za kamerą znów stanie Joseph Kosinski

Obecnie Cruise jest zajęty pracą na planie "Mission: Impossible – Dead Reckoning Part 2".
Powoli też krystalizuje się jego projekt z Nasa i reżyserem Dougiem Limanem, w ramach którego ma udać się na okołoziemską orbitę. Czy więc "Top Gun 3" będzie kolejnym filmem w kalendarzu gwiazdora?

"Top Gun: Maverick" – wielki przebój kinowyKinowy debiut "Mavericka" był wielokrotnie przekładany. Pierwotnie film miał trafić na ekrany w lipcu 2019 roku. Producenci byli jednak zmuszeni przesunąć datę premiery na czerwiec 2020 z powodu przeciągających się prac nad powietrznymi scenami. Kolejne opóźnienia wymusiła pandemia koronawirusa. Ostatecznie film wylądował w kinach 27 maja 2022 i z miejsca stał się wielkim przebojem. Łączne wpływy z box office'u wyniosły blisko półtora miliarda dolarów. Spośród zeszłorocznych premier kinowych lepszym wynikiem może poszczycić się jedynie "Avatar: Istota wody".        

"Top Gun: Maverick" to kontynuacja megahitu "Top Gun" z 1986 roku. Grany przez Cruise'a Pete Mitchell przygotowuje grupę młodych pilotów do udziału w niebezpiecznej misji. Jednym z podopiecznych bohatera jest porucznik Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jego zmarłego przed laty przyjaciela.      

Film wyreżyserował Joseph Kosiński ("TRON: Dziedzictwo", "Niepamięć") według scenariusza Ehrena Krugera, Erica Warrena Singera i Christophera McQuarrie'ego. W obsadzie "Top Gun: Maverick" znaleźli się także Jennifer Connelly, Lewis Pullman, Val Kilmer, Jon Hamm i Ed Harris.

Zwiastun filmu "Top Gun: Maverick"

Mam parę uwag: "Top Gun: Maverick" – posłuchajcie podcastu o filmie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones