Miles Teller 

Miles Alexander Teller

8,3
41 510 ocen gry aktorskiej
Miles Teller
Miles Alexander Teller przyszedł na świat 20 lutego 1987 roku w amerykańskim mieście Downingtown. Jego dziadek był rosyjskiego i żydowskiego pochodzenia, natomiast babcia miała irlandzkie i polskie korzenie. Wychowywał się wraz z dwiema starszymi siostrami w rodzinie agentki nieruchomości i inżyniera elektrowni jądrowej. Przez pewien czas mieszkał w Citrus County na Florydzie, gdzie uczęszczał do Lecanto High School. W trakcie edukacji należał do szkolnego chóru, w którym grał na saksofonie altowym, pianinie, gitarze i perkusji.  W 2005 roku ukończył liceum i przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie rozpoczął naukę w Tisch School of the Arts. W między czasie uczęszczał na zajęcia w Stonestreet Studios Film Conservatory. Wkrótce potem uzyskał stopień licencjata w dziedzinie sztuk pięknych.

W 2007 roku był pasażerem samochodu, który stracił kontrolę przy prędkości 80 mil na godzinę. W wyniku wypadku, ma liczne blizny na twarzy. Międzynarodową sławę przyniosła mu rola Jasona w filmie "Między słowami (2003)Między światami", gdzie partnerował Nicole Kidman. Za ten występ otrzymał wiele pozytywnych opinii od krytyków oraz został uhonorowany nominacjami do nagród: Discovery Award, Chlotrudis Award i CinEuphoria. Następnie zagrał w ekranizacji powieści Tima Tharpa - "Cudowne tu i teraz", a niedługo potem otrzymał główną rolę w nagrodzonym Oscarami dramacie - "Whiplash". Podczas pracy na planie wykorzystał swoje umiejętności gry na perkusji, a przy kręceniu niektórych scen grał aż do wycieńczenia. W międzyczasie wziął udział w reklamie odzieży męskiej marki Prada. W 2016 roku ubiegał się o rolę Sebastiana w musicalu "La La Land", jednak angaż otrzymał Ryan Gosling. Niedługo potem zaręczył się ze swoją długoletnią dziewczyną - Keleigh Sperry. Ich ślub odbył się 1 września 2019 roku na Hawajach.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 lutego 1987

miejsce urodzenia: Downingtown, Pensylwania, USA

wzrost: 183 cm

Nagroda Filmwebu
Zdobył Nagroda Filmwebu, 14 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Keleigh Sperry (od 01.09.2019)
W 2005 roku ukończył Lecanto High School w Lecanto (Floryda, USA), a w 2009 roku uzyskał tytuł Bachelor of Fine Arts na Tisch School of the Arts w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Jest polsko-irlandzkiego pochodzenia po babci ze strony ojca.
Ma dwie starsze siostry Erin i Danę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych