Netflix: polski Top 10 tygodnia – "Top Gun: Maverick" liderem

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix%3A+Top+10+film%C3%B3w+i+seriali+w+Polsce.+Najpopularniejsze+tytu%C5%82y+tygodnia+1-7.01.2024-153589
Netflix: polski Top 10 tygodnia – "Top Gun: Maverick" liderem
Pomimo hitowych nowości od platformy Netflix, takich jak film "Śnieżne bractwo" czy serial "Już mnie nie oszukasz", o miano najpopularniejszego tytułu w Polsce walczyły produkcje, które mogliśmy zobaczyć nie tylko w ofercie serwisu streamingowgo. Wśród pełnych metraży wygrało widowisko akcji "Top Gun: Maverick", natomiast w serialowym rankingu zagościły polskie propozycje: "Ślub doskonały", "Zołza", czy "Tajemnice polskich fortun". Poniżej przedstawiamy wszystkie 20 tytułów, które w minionym tygodniu przyciągnęły przed ekrany użytkowników Netfliksa z Polski.

Top 10 filmów Netfliksa w Polsce: 1-7.01.2024Miłość Kaśki i Patryka zostaje poddana próbie, bo oboje podejrzewają się nawzajem o niewierność. Jakby tego było mało, sąsiedzi wciąż wtrącają się w ich sprawy.

Ridley Scott, legendarny twórca "Gladiatora", "Królestwa niebieskiego", "Łowcy androidów" i "Prometeusza", przedstawia spektakularną, zrealizowaną z niezwykłym nawet jak na współczesne kino rozmachem, opowieść o losach biblijnego Mojżesza, plagach egipskich, rozstąpieniu się Morza Czerwonego i Dziesięciu Przykazaniach.

Rodzinne wakacje na Long Island zostają zakłócone przez dwójkę nieznajomych, którzy przynoszą wiadomość o tajemniczym cyberataku. Gdy groźba zagłady staje się coraz bardziej nieuchronna, obie rodziny muszą zdecydować, jak najlepiej przetrwać potencjalny kryzys, jednocześnie próbując znaleźć własne miejsce w rozpadającym się świecie.

Emerytowany, cierpiący na demencję Sherlock Holmes musi przypomnieć sobie szczegóły swojej ostatniej nierozwiązanej sprawy, polegając na detalach, które jeszcze pamięta.

Dokument o trzech mężczyznach, którzy postanowili wykorzystać słabo regulowany rynek kryptowalut, aby wyłudzić od inwestorów miliony na życie w luksusach.

Gdy spokojnej kolonii na skraju galaktyki zagrażają potężne armie, największą nadzieją na przetrwanie mieszkańców staje się żyjąca wśród nich tajemnicza Kora (Sofia Boutella). Mając za zadanie znaleźć wyszkolonych wojowników, którzy zjednoczą się z nią w walce, Kora zbiera grupkę outsiderów, powstańców, wieśniaków i wojennych sierot z różnych światów, których łączy potrzeba odkupienia i zemsty. W bitwie o losy galaktyki powstaje nowa armia bohaterów.

Pisarka dochodząca do siebie po bolesnym rozwodzie zwiedza Toskanię i spontanicznie kupuje zrujnowaną willę. Potem przy okazji remontu domu porządkuje też własne życie.

Bill jest bezrobotnym twardzielem z Oklahomy, który pracował na platformie wiertniczej. Wiódł ciężkie życie naznaczone nadużywaniem narkotyków i alkoholu. Chcąc naprawić swoje błędy z przeszłości, Bill musi pomóc swojej córce Allison (Abigail Breslin). Allison odsiaduje w Marsylii dziewięcioletni wyrok za morderstwo swojej dziewczyny, Leny. Dziewczyna twierdzi, że nie popełniła przestępstwa.

W 1972 roku lot 571 Urugwajskich Sił Powietrznych, wyczarterowany przez drużynę rugby na przelot do Chile, rozbił się na lodowcu w samym sercu Andów. Tylko 29 z 45 pasażerów przeżyło katastrofę. W najbardziej nieprzyjaznym środowisku na Ziemi musieli uciekać się do ekstremalnych środków, aby pozostać przy życiu.

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete "Maverick" Mitchell (Tom Cruise) staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było. Przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie "Rooster", synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim "Goose", który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.Top 10 seriali Netfliksa w Polsce: 1-7.01.2024(Sezon 1) Osiem par przed ślubem, sprawdzi czy ich związki są dobrze dobrane i gotowe na wspólne życie "póki śmierć ich nie rozłączy". Zwycięska para otrzyma 100 tysięcy złotych.

9

Jesteś tym, co jesz: Bliźniaczy eksperyment

You Are What You Eat: A Twin Experiment
50m
(Miniserial) Bliźnięta jednojajowe przez 8 tygodni stosują różne diety i style życia w ramach eksperymentu badającego wpływ określonych pokarmów na ludzki organizm.

(Sezon 1) Serialowa wersja filmu z Małgorzatą Kożuchowską w roli znanej producentki i scenarzystki najpopularniejszych seriali telewizyjnych, która nieoczekiwanie trafia na życiowy zakręt.

(Sezon 1) Serial "Powrót" to czarna komedia, z Bartłomiejem Topą w roli głównej. Opowiada o zwykłym facecie, który zmarł na zawał serca ze stresu, a następnie... zmartwychwstał. Początkowo euforyczny, odkrywa, że jego śmiercią nikt się nie zmartwił, a jego dotychczasowe życie szybko trafiło na śmietnik. Zastanawia się, czy w ogóle się ujawnić.

(Sezon 1) Odważna, ciekawska kotka wyrusza razem z przyjaciółmi na spotkanie przygody i odkrywa otaczający ją barwny świat, ucząc się przy tym ważnych rzeczy.

(Sezon 1) Polska, lata 80. Ambitny dozorca ma dosyć biedowania, więc ucieka się do różnych kombinacji i oszustw, aby dobrze się ustawić w kraju przechodzącym wielkie zmiany.

(Sezon 1) Apodyktyczna matka, ciężarna panna młoda, pan młody, który nie chce się żenić, i niezliczone wpadki mogące zrujnować wesele, na którym każdy ma coś do ukrycia.

(Sezon 1) Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski – najpotężniejszego państwa na świecie. Pasmo jego życiowych sukcesów pozwala myśleć, że jest na dobrej drodze. W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca jednak niełatwa codzienność właściciela ziemskiego – na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, nieprzekonani do teorii skapywania chłopi tracą motywację do pracy, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata, a podstępny sąsiad Andrzej knuje, jak zebrać większe plony w tym roku... W dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi. Na szczęście opatrzność zawsze jest po stronie Polski, a postępowe myślenie Jana pozwoli mu wybrnąć z każdej sytuacji i sięgnąć po wieczną chwałę.

(Sezon 1) Tylko dwie rzeczy mogą sprawić, że zły dzień stanie się lepszy – miłość i duże pieniądze. To dzięki nim Berlin przeżywa swoje złote lata, nie wiedząc jeszcze, że jest chory i że kiedyś da się złapać jak szczur w pułapkę w hiszpańskiej mennicy. Przygotowuje właśnie jeden z najambitniejszych skoków w historii, planując ukraść klejnoty o wartości 44 mln. Do pomocy rekrutuje jeden z trzech gangów, z którym pracował już wcześniej.

(Miniserial) "Fool Me Once" śledzi losy Mayi Stern (Michelle Keegan), która próbuje pogodzić się z brutalnym morderstwem swojego męża Joego (Richard Armitage). Jednak kiedy Maya instaluje kamerę, aby mieć oko na swoją córkę, przeżywa szok. W jej domu pojawia się bowiem mężczyzna, którego od razu rozpoznaje. To jej mąż, o którym myślała, że nie żyje…

Zwiastun serialu "Już mnie nie oszukasz"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones