Gwiazda "Nastoletniego wilkołaka" wśród "Więźniów labiryntu"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Nastoletniego+wilko%C5%82aka%22+w%C5%9Br%C3%B3d+%22Wi%C4%99%C5%BAni%C3%B3w+labiryntu%22-94992
Dylan O'Brien ("Teen Wolf: Nastoletni wilkołak") dołączył do obsady filmu "The Maze Runner". Jest to adaptacja książki wydanej w Polsce pod tytułem "Więzień labiryntu".


Obraz reżyseruje Wes Ball. Pierwotną wersję scenariusza przygotował Noah Oppenheim. Poprawiał ją Grant Myers, a po nim T.S. Nowlin. Zdjęcia rozpoczną się w maju. Premiera planowana jest na Walentynki przyszłego roku.

Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą którą pamięta jest jego imię. Nie wie kim jest ani dokąd zmierza. Jednak to nie wszystko - kiedy winda się zatrzymuje i drzwi się otwierają jego oczom ukazuje się grupka dzieciaków, która wita go w Strefie - otwartej przestrzeni otoczonej murami znajdującej się w samym centrum przerażającego i tajemniczego Labiryntu. Podobnie jak Thomas, żaden z obecnych tu chłopców nie wie dlaczego tu jest oraz jak się tu dostał. Wszyscy wiedzą natomiast, że każdego ranka, gdy kamienne mury otaczającego ich Labiryntu rozsuną się, zaryzykują swoje życie by się tego dowiedzieć, nawet za cenę spotkania ze Strażnikami - pół-maszynami, pół-bestiami, przemierzającymi jego mroczne korytarze.