Gwiazda "Ostrego dyżuru": Byłem molestowany jako 12-latek

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Ostrego+dy%C5%BCuru%22%3A+By%C5%82em+molestowany+jako+12-latek-125751
Anthony Edwards, popularny aktor znany m.in. z serialu "Ostry dyżur", w długim poście ujawnił, że był ofiarą hollywoodzkiego pedofila.

GettyImages-103210163.jpg Getty Images © Joey Foley


Mając 12 lat spotkał reżysera i producenta Gary'ego Goddarda ("Władcy Wszechświata"). Ten wykorzystał fakt, że młodziutki Edwards potrzebował figury ojca (jego własny rodzic był emocjonalnie nieobecny), uwiódł chłopaka i utrzymywał z nim relację przez wiele miesięcy. Miał też zgwałcić jego przyjaciela. Z postu aktora można wyciągnąć wniosek, że całe Hollywood wiedziało o tym, że Goddard jest pedofilem. Kiedy bowiem miał 14 lat, pogłoski na ten temat dotarły do matki aktora, która chciała od syna wyciągnąć prawdę. Edwards przyznaje, że skłamał matce i kategorycznie wszystkiemu zaprzeczył.

Cały post Edwardsa możecie przeczytać TUTAJ.

Edwards ujawnił swoją historię dopiero teraz, ale Gary Goddard już kilka lat temu miał poważne problemy. W 2014 roku został oskarżony o gwałt na nieletnim. Ofiarą miał być Michael Egan, który o podobne praktyki oskarżył też twórcę kinowych "X-Men" Bryana Singera, Gartha Anciera (który zakładał kanały FOX i The CW) oraz byłego szefa Disney TV Davida Neumana. Egan został jednak zdyskredytowany przez prawników Singera i Goddarda i kilka miesięcy później sam wycofał oskarżenia.

Reprezentant prasowy Goddarda Sam Singer w specjalnym oświadczeniu kategorycznie zaprzeczył, jakoby producent molestował aktora. Przyznał, że był jego przyjacielem i mentorem, że pomógł Edwardsowi rozpocząć karierę aktorską i darzy go wielkim szacunkiem, dlatego też jest wstrząśnięty tymi fałszywymi oskarżeniami.

Pełną treść oświadczenia znajdziecie TUTAJ.
Udostępnij: