Borys Szyc w 2. sezonie skandynawskiego przeboju "Furia". Zdjęcia do serialu powstaną m.in. w Polsce

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Borys+Szyc+w+2.+sezonie+skandynawskiego+przeboju+%22Furia%22.+Zdj%C4%99cia+do+serialu+powstan%C4%85+m.in.+w+Polsce-148335
Borys Szyc w 2. sezonie skandynawskiego przeboju "Furia". Zdjęcia do serialu powstaną m.in. w Polsce
Nie kto inny jak Borys Szyc dołączył do uznanych norweskich aktorów - Påla Sverre Hagena (nominowana do Oscara "Wyprawa Kon-Tiki") oraz Ine Marie Wilmann ("Troll") – na planie drugiego sezonu norweskiego przeboju "Furia". Oryginalna produkcja Viaplay to pełen akcji serial sensacyjny o dwójce agentów, walczących z grupą niebezpiecznych prawicowych ekstremistów, planujących ataki terrorystyczne w Europie. W nadchodzącym sezonie akcja przenosi się do Polski, gdzie będą miały miejsce kluczowe wydarzenia dla fabuły. Drugi sezon "Furii" z udziałem Borysa Szyca będzie dostępny w 2023 roku wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

Kim jest Furia?Cieszący się uznaniem krytyków na całym świecie pierwszy sezon serialu "Furia" odkrywa przed widzami brutalny i niepokojący świat prawicowego ekstremizmu. Produkcja skupia się na losach policjanta Asgeira i tajnej agentki Ragny, infiltrującej grupę nacjonalistycznych ekstremistów. Pod przykrywką oboje musieli przeniknąć do świata pełnego nienawistnych ludzi, by ujawnić zbrodniczy spisek sięgający od Norwegii aż po Niemcy.


Kolejna część historii rozgrywa się dwa lata później. Asgeir i Ragna starają się pogodzić życie rodzinne z tajną pracą wywiadowczą, podczas gdy ekstremiści planują kolejne ataki terrorystyczne w samym sercu Europy. Podobnie jak przy pierwszym sezonie, serial odnosi się do wydarzeń i ideologii, stanowiących podłoże dla zamachu terrorystycznego na wyspie Utøya, udowadniając, że to niebezpieczeństwo jest nadal aktualne. W nowym sezonie akcja "Furii" rozgrywać się będzie m.in. na zapierających dech w piersiach krajobrazami Lofotach, w Budapeszcie i pośród wielkomiejskiego zgiełku Warszawy.

Borys Szyc w jednej z głównych rólW głównych rolach ponownie wystąpią Marie Wilmann ("Troll", "Niekochani") oraz Pål Sverre Hagen (nominowana do Oscara "Wyprawa Kon-Tiki", "Dziewczyna w sieci pająka"). Dołączy do nich również Borys Szyc, który wcieli się w niejednoznaczną postać tajemniczego mołdawskiego biznesmena Ziminova, będącego jednocześnie jednym z największych wrogów Asgeira. Jaką rolę odegra w całej fabule i czy nienawiść może z czasem połączyć zwaśnione strony? W serialu wystąpi również Grzegorz Damięcki.

- "Furia" to historia pełna suspensu i nieudawanych emocji. Możliwość zagrania jednej z głównych ról, obok Ine i Påla, których widzowie mieli okazję poznać w pierwszym sezonie, była dla mnie propozycją nie do odrzucenia. Wcielam się w postać tajemniczego Mołdawianina, zwanego Ziminovem, o którym mowa była już w pierwszym sezonie. To lekko "romantyzowany", ale też brutalny rywal Asgeira. W mojej intepretacji zupełnie odmieniliśmy jego osobowość, dzięki czemu – mam nadzieję – Ziminov będzie intrygującą postacią dla widzów zarówno w Polsce, jak i na świecie –
mówi Borys Szyc.


Ine Marie Wilmann, odgrywająca rolę tajnej agentki Ragny, dodaje – Dla mnie niezwykle istotna jest aktualność wątków, jakie zostały poruszone w scenariuszu "Furii". Wspaniale jest pracować z jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów Borysem Szycem, a także z cenionym zespołem produkcyjnym z Polski. To niezwykle emocjonujące doświadczenie.

Wciągająca historia i kontekst geopolitycznyTo nie przypadek, że kilka kluczowych scen nowych odcinków "Furii" będzie się toczyć w Polsce. Drugi sezon kładzie nacisk na dynamiczną, pełną zwrotów akcji fabułę, 
z rozbudowanym tłem politycznym, nad którym czuwali eksperci od polityki międzynarodowej i wojskowości.
- Drugi sezon serialu "Furia" zaprezentuje zupełnie nową jakość, udowadniając, że skandynawskie seriale sensacyjne mogą być jeszcze bardziej emocjonujące, i jednocześnie są zdolne nieść odrobinę... uczucia. Z jednej strony prezentujemy widzom pełną akcji fabułę o sekretach śmiertelnie niebezpiecznego środowiska ekstremistów, z drugiej strony dajemy widzom jeszcze więcej ludzkich emocji, rozgrywających się pomiędzy bohaterami. Zdjęcia w Warszawie łącznie trwają ponad dwa miesiące, kręcimy tu kilka kluczowych scen dla całego serialu – mówi Gjermund Stenberg Eriksen, laureat nagrody Emmy za scenariusz do norweskiego hitu "Układ" oraz twórca serialu "Furia".


TwórcyProducentem drugiego sezonu "Furii" jest Monster Scripted. Producentami wykonawczymi są Cathrine Simonsen i Roy Anderson. Za reżyserię poszczególnych odcinków odpowiadają Magnus Martens ("Banshee", "Fear the Walking Dead") i Michał Rogalski ("Letnie przesilenie", "Dawid i Elfy"). Scenariusz jest dziełem Gjermunda Stenberga Eriksena, laureata nagrody Emmy za serial "Układ". "Furia" jest koprodukcją norweskiej firmy Monster oraz Paprika Studios – wiodącego producenta w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani nadchodzącym sezonem "Furii". Pierwsza część serii spotkała się z fantastycznym odbiorem widzów oraz świetnymi recenzjami, dlatego mamy apetyt na więcej. Twórca serii i scenarzysta serialu Gjermund Stenberg Eriksen ma wyjątkową umiejętność opowiadania o ważnych i aktualnych problemach społecznych, mistrzowsko wplatając je w pełen zwrotów akcji scenariusz. Jesteśmy pewni, że nowe odcinki "Furii" spełnią oczekiwania fanów i zdobędą wielu nowych. Drugi sezon jest znaczącym uzupełnieniem szerokiej oferty nordyckich produkcji oryginalnych Viaplay. Już nie możemy się doczekać premiery "Furii", która będzie miała miejsce w przyszłym roku tylko na Viaplay.
– mówi Filippa Wallestam, Chief Content Officer Viaplay Group.

Polska premiera drugiego sezonu serialu "Furia" odbędzie się w 2023 roku. Serial będzie dostępny wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones