"Tatuażysta z Auschwitz": Harvey Keitel i Anna Próchniak na pierwszych zdjęciach

- / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Tatua%C5%BCysta+z+Auschwitz%22%3A+Harvey+Keitel+i+Anna+Pr%C3%B3chniak+na+pierwszych+zdj%C4%99ciach+%E2%80%93+Filmweb-153684
"Tatuażysta z Auschwitz": Harvey Keitel i Anna Próchniak na pierwszych zdjęciach
źródło: materialy promocyjne
Poniżej prezentujemy pierwsze zdjęcia z nadchodzącego serialu SkyShowtime pod tytułem "Tatuażysta z Auschwitz". Są na nich nominowany do Oscara Harvey Keitel jako główny bohater Lali Sokolov, Jonah Hauer-King jako młody Lalie Sokolov, Anna Próchniak jako Gita Furman, Melanie Lynskey jako Heather Morris oraz Jonas Nay w roli Stefana Baretzkiego. Serial zadebiutuje na platformie w czerwcu tego roku.

"Tatuażysta z Auschwitz" – pierwsze zdjęcia
O czym opowie serial "Tatuażysta z Auschwitz"?


"Tatuażysta z Auschwitz" to głośna książka autorstwa Heather Morris. Autorka opisuje w niej prawdziwą historię Lale Sokolova, a właściwie Ludwiga Eisenberga. W 1942 roku, mając niespełna 26 lat, trafił on do nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Jego zadaniem było tatuowanie przybywających do tego miejsca więźniów, którzy byli zmuszani do morderczej pracy, a jedyną alternatywą była dla nich śmierć w komorze gazowej. Mężczyzna sumiennie wykonuje swoje zadanie, tatuując więźniów z wręcz mechaniczną sprawnością. Gdy po raz pierwszy widzi przywiezioną do obozu Gitę Furman postanawia zrobić wszystko by oboje przeżyli. To historia o miłości, która zdołała przetrwać pomimo tragicznej sytuacji i bestialskich warunków.

Rola Gity Furman przypadła polskiej aktorce Annie Próchniak. Znamy ją z takich filmów jak "Miasto 44", "Najlepszy" czy seriali "Belle epoque" i "Behawiorysta". Poza nią i Harveyem Keitelem zobaczymy m.in. Jonah Hauera-Kinga (jako młodego Lale'a Sokolova) i Melanie Lynskey (jako Heather Morris, autorkę literackiego pierwowzoru). 
Pierwszy sezon będzie liczył 6 odcinków. 

Olga Próchniak w zwiastunie filmu "Najlepszy"


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones