Kenneth Branagh jako Boris Johnson w "This England" na Viaplay

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/Kenneth+Branagh+jako+Boris+Johnson+w+%22This+England%22+na+Viaplay-147921
Kenneth Branagh jako Boris Johnson w "This England" na Viaplay
Jedna z najważniejszych tegorocznych brytyjskich produkcji serialowych, serial "This England" ukazuje pierwsze miesiące Borisa Johnsona spędzone w roli premiera Wielkiej Brytanii. Pomimo że okres sprawowania przez niego rządów trwał jedynie trzy lata, zbiegł się w tym czasie z pandemią koronawirusa, brexitem oraz falą kontrowersji wokół prywatnego życia brytyjskiego polityka. W główną rolę wcielił się wielokrotnie nagradzany aktor oraz reżyser Kenneth Branagh ("Belfast", "Pojedynek"). Sześcioodcinkowy serial jest dostępny od 29 września br. wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

Jedyny taki serialProdukcja "This England" umożliwia widzom jedyny w swoim rodzaju wgląd w kulisy funkcjonowania rządu Borisa Johnsona w czasie dwóch potężnych kryzysów – pierwszej fali pandemii COVID-19 oraz opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur europejskich. Pomimo że serial odnosi się do wydarzeń sprzed zaledwie kilkunastu miesięcy, to nie jest to produkcja dokumentalna, a rasowy serial fabularny z pełną zaskakujących zwrotów akcji dramaturgią.

Za kulisami Downing Street 10Dzięki "This England" zajrzymy za kulisy podejmowania przez gabinet Borisa Johnsona najbardziej doniosłych decyzji, takich jak wprowadzenie restrykcyjnych zasad związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i przekonamy się, czy politycy również się do nich stosowali. Obraz w reżyserii Michaela Winterbottoma przypomina jak niewiele wiedzieliśmy o wirusie w pierwszych miesiącach pandemii i w jaki sposób politycy zmuszeni byli do podejmowania decyzji wpływających na życie wszystkich obywateli niemal w ciemno. Zobaczymy heroiczną pracę lekarzy i pielęgniarek pragnących ratować życie i zdrowie obywateli w obliczu pandemii. Dowiemy się także, jak koronawirus, na którego zapadł Boris Johnson w zaledwie drugim miesiącu pandemii, wpłynął na jego dalsze losy.

Pycha kroczy przed upadkiemKolejnym wątkiem, poruszonym w serialu jest skandal związany z "Partygate", czyli przyjęciami urządzanymi w rezydencji i ogrodach premiera Wielkiej Brytanii podczas ścisłego lockdownu, w sytuacji, gdy zwykli obywatele kraju nie mogli opuszczać swoich domów i spotykać się ze swoimi rodzinami przez długie miesiące. Z bliska przekonamy się, jak afera wpłynęła na życie prywatne Borisa Johnsona i jego relacje ze współpracownikami.

Serial został współtworzony i wyreżyserowany przez Michaela Winterbottoma ("Morderca we mnie", "Droga do Guantanamo"). Oprócz Kennetha Branagha jako premiera Wielkiej Brytanii, w produkcji pojawili się również Ophelia Lovibond w roli partnerki Johnsona Carrie Synthmond ("Strażnicy Galaktyki", "Thor: Mroczny świat"), Andrew Buchan ("Wszystkie pieniądze świata", "Broadchurch"), Simon Kunz ("Sherlock", "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie").

Polscy widzowie mogą oglądać "This England" od 29 września, wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones