Viaplay zwalnia pracowników. Skupi się na Skandynawii

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Viaplay+zwalnia+pracownik%C3%B3w.+Skupi+si%C4%99+na+Skandynawii-151500
Viaplay zwalnia pracowników. Skupi się na Skandynawii
źródło: Getty Images
autor: NurPhoto
Strajki strajkami, ale koncerny medialne właśnie rozpoczęły sezon ogłaszania swoich kwartalnych sprawozdań finansowych. Jednym z pierwszym było Viaplay. Władze platformy zapowiadają spore zmiany.

Lepsze wyniki. Zwolnienia. Wycofanie się ze światowych rynkówDrugi kwartał okazał się dobry dla Viaplay. Wyniki finansowe jednak nie zmieniły się na plus aż tak bardzo, by powstrzymać radykalne zmiany, które czekają platformę.


Viaplay zamierza więc w najbliższym czasie zwolnić aż 25% pracowników. Zmieni również strukturę programową. Skupi się przede wszystkim na sporcie. W ramach szukania oszczędności platforma zwiększy licencjonowanie innym podmiotom swoich praw sportowych.

Fabularne projekty oryginalne nie zniknął całkowicie, ale zostaną ograniczone.

Viaplay zmienia też swoje podejście do światowej ekspansji. Platforma wycofa się z większości rynków skupiając się na krajach Skandynawskich oraz Holandii. W krajach bałtyckich, Polsce, Wielkiej Brytanii, USA Viaplay spróbuje wejść we współprace z innymi platformami, sprzeda platformę innym podmiotom lub po prostu zamknie działalność.

Viaplay zaczynało swoją działalność w Skandynawii w 2007 roku jako Viasat On Demand. W połowie ubiegłej dekady podjęło pierwszą próbę ekspansji na kraje bałtyckie, ale wycofało się z nich w 2016 roku.

Wielka ofensywa ruszyła w 2021 roku. To wtedy Viaplay ponownie pojawiło się w Estonii, Łotwie i Litwie. W sierpniu 2021 roku wystartowało w Polsce. W kolejny roku platforma pojawiła się w Holandii i Wielkiej Brytanii. Zaś na początku tego roku w USA i Kanadzie. W 2021 roku platforma planowała, że w 2023 roku zadebiutuje też w krajach niemieckojęzycznych (Niemczech, Austrii, Szwajcarii).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones