Jeśli Łukasz Żal dostanie Oscara, nie zobaczymy tego w tv na żywo

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Je%C5%9Bli+%C5%81ukasz+%C5%BBal+dostanie+Oscara%2C+nie+zobaczymy+tego+w+tv+na+%C5%BCywo-131817
Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zamierza zrobić wszystko, by tegoroczna Gala Oscarowa nie trwała dłużej niż trzy godziny. W związku z tym postanowiono, że część nagród zostanie wręczonych w czasie przerw reklamowych. Dla nas to smutna wiadomość, ponieważ jedną z tych nagród jest Oscar za zdjęcia, w której spore szanse ma Łukasz Żal za "Zimną wojnę".


W sumie Akademia postanowiła, że cztery statuetki zostaną wręczone podczas przerw reklamowych. Poza zdjęciami dotyczy to również: montażu, aktorskiego filmu krótkometrażowego oraz charakteryzacji.

Decyzja dotyczy jedynie transmisji telewizyjnej. Wręczanie nagród w tych czterech kategoriach będzie można obejrzeć na żywo na stronie Oscar.com jak również na oficjalnych profilach społecznościowych Akademii. Podziękowania zwycięzców zostaną zaś odtworzone podczas telewizyjnej relacji.

Zmiany w formie prowadzenia telewizyjnej transmisji zostały przyjęte w sierpniu ubiegłego roku. Jednak dopiero teraz ogłoszono, które kategorie zostaną nimi dotknięte.

Czy Łukasz Żal zasługuje na Oscara za zdjęcia do filmu "Zimna wojna"? Weźcie udział w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ i głosujcie na swoich faworytów. Ankietę znajdziecie TUTAJ.