Karlowe Wary 2022: "Fucking Bornholm" i Tomasz Wasilewski walczą o nagrody

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Karlowe+Wary+2022%3A+%22Fucking+Bornholm%22+i+Tomasz+Wasilewski+walcz%C4%85+o+nagrody-146663
Karlowe Wary 2022: "Fucking Bornholm" i Tomasz Wasilewski walczą o nagrody
Festiwal w Karlowych Warach ogłosił tytuły filmów, które będą w tym roku walczyć o nagrody. W programie znalazło się całkiem sporo polskich twórców. 56. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 1-9 lipca.

Trzy polskie produkcje w Konkursie Głównym. Tomasz Wasilewski w nowym konkursie ProximaPolacy obecni na tegorocznym festiwalu w Karlowych Warach będą mieli komu kibicować. O Kryształowy Globus powalczą trzy związane z naszym krajem produkcje.

Pierwszą jest obecny teraz na naszych ekranach kinowych "Fucking Bornholm" Anny Kazejak. Jest to obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków, współczesny komediodramat, który dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Film powstał na podstawie słuchowiska Empik Go, nagrodzonego Bestsellerem Empiku.

Drugą jest koprodukcja polsko-czeska "Hranice lásky". To pełnometrażowy debiut polskiego reżysera Tomasza Wińskiego, absolwenta praskiej FAMU. Jest to historia Petra i Hany, którzy próbując uniknąć kryzysu w związku, decydują się na jego otwarcie. Początkowa euforia i przygody pełne adrenaliny zamieniają się w rollercoaster emocji i konkurs wzajemnego zadawania coraz mocniejszych ciosów.

Trzecią jest czesko-słowacko-polska koprodukcja "Slovo", którą wyreżyserowała Beata Parkanová. Akcja filmu rozgrywa się latem 1968 roku i jest portretem rodziny małomiasteczkowego notariusza, lokalnego autorytetu moralnego, oraz jego bezinteresownej żony.

Z kolei w nowej sekcji konkursowej Proxima zaprezentowani zostaną "Głupcy", czyli nowy film Tomasza Wasilewskiego, którego "Płynące wieżowce" dziewięć lat temu zostały nagrodzone w Karlowych Warach. Jest to historia 62-letniej Marleny i 42-letniego Tomasza, którzy żyją sobie szczęśliwie we własnym świecie. Idylla zostaje przerwana, kiedy Marlena decyduje się przywieźć do domu chorego syna.

Zwiastun filmu "Fucking Bornholm"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones