Tej majówce daleko do hygge: zwiastun "Fucking Bornholm"

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tej+maj%C3%B3wce+daleko+do+hygge%3A+zwiastun+%22Fucking+Bornholm%22-145867
Tej majówce daleko do hygge: zwiastun "Fucking Bornholm"
Dwie pary – małżeństwo z długim stażem i nowy związek z Tindera, dzieci i majówkowy wjazd na sielankowy kemping. Co może pójść nie tak? Bohaterowie "Fucking Bornholm" w reżyserii Anny Kazejak przekonają się, że wszystko, a jeden incydent jest w stanie uruchomić prawdziwą lawinę. Poniżej znajdziecie teaserowy zwiastun oraz plakat filmu, który trafi do kin 6 maja.      

Teaser filmu "Fucking Bornholm"


W "Fucking Bornholm" grupa przyjaciół wybiera się z dziećmi na tradycyjny wyjazd na długi weekend, który od lat spędzają na duńskiej wyspie Bornholm. Incydent między dziećmi wywoła falę kryzysu w ich relacjach. Każda z par sprawia wrażenie szczęśliwej, ale czy tak jest naprawdę? Czy żyją pozorami? Film, w którym główne role zagrali Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak i Grzegorz Damięcki, dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie.

Projekt "Fucking Bornholm" przeszedł wyjątkową ścieżkę – najpierw powstał scenariusz, na bazie którego zrealizowano serial audio (Bestseller Empiku). Ten był z kolei podstawą książki i audiobooka. Na koniec zrealizowano zdjęcia do filmu fabularnego, którego teaser dzisiaj prezentujemy. Wszystkie te odsłony łączy nazwisko Anny Kazejak – współautorki scenariusza, autorki książki i reżyserki wersji filmowej, która tak mówi o projekcie:  myślę, że książka, audiobook, serial audio i film to różne elementy, które w sumie mogą stanowić całość. Ale każdy może też sobie wziąć jakąś cząstkę i zacząć eksplorować "Fucking Bornholm" od innej strony. Są one komplementarne, nie konkurencyjne i zupełnie różne.

Producentem filmu jest Friends With Benefits Studio. Koproducentami TVN, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy oraz Empik Go. Film powstał na podstawie słuchowiska Empik Go. Dystrybucja w Polsce: NEXT FILM.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones