Kinoterapia z punkami

Informacja nadesłana przez organizatora /
https://www.filmweb.pl/news/Kinoterapia+z+punkami-65284
Na najbliższym seansie Kinoterapii, w warszawskim KINO.LABie, zostanie pokazany film "Dorfpunks" w reżyserii Larsa Jessena z 2009 roku. Nostalgiczna niemiecka komedia z pazurem, po raz pierwszy zagości w polskim kinie. Akcja przenosi nas w lata osiemdziesiąte, do małego sennego miasteczka nad morzem, w sam środek punkowskiej zadymy. Malte Ahrens zakłada zespół muzyczny i choć nie do końca jest tego świadomy wkracza na nowy etap życia. Bo świat Rogera Dangerblood - jak teraz nazywa się Malte - kontestującego punka i aspirującego muzyka to już zupełnie inna sprawa...Po seansie rozmowa z udziałem naszych gości: Bogny Świątkowskiej, dziennikarki, animatorki kultury, Prezeski Fundacji Bęc Zmiana oraz Dawida Bałtowskiego, trenera biznesu, autora jedynej książki o wykorzystaniu filmu w psychoedukacji. Czy wchodząc w relacje zawodowe zachowujemy się jak na dojrzałych dorosłych przystało? A może niewiele się zmienia od czasów nastoletnich – ta sama walka o władzę, te same konflikty. Czy Roger Dangerblood i jego punkowy zespół mogą zainspirować nas do świeżych przemyśleń na temat tajemnicy zgranego zespołu? – z tymi pytaniami zmierzą się nasi panelowi goście.

2 października (sobota) - KINO.LAB ul. Jazdów 2 Zamek Ujazdowski, Warszawa
Godzina 15 - projekcja filmu "Dorfpunks", Niemcy 2009, reż. Lars Jessen, czas 90 min.
Godzina 16.45 - dyskusja inna niż wszystkie
Godzina 18.30 – 20.30 - warsztat psychologicznej pracy z filmem
Bilety: seans + panel: 10 zł
seans + panel + warsztat: 40 zł (studenci SWPS 10 % zniżki)
Bilety do nabycia w kasach CSW

16 października zaś nowa propozycja, czyli pierwszy z czterech filmów pokazywanych pod hasłem "Związki – konteksty": film "Brick Lane" - opowieść o rodzinie imigrantów z Bangladeszu, która próbując odnaleźć się w londyńskiej rzeczywistości, konfrontuje się nie tylko z nieznaną kulturą, ale też z własnymi zaskakującymi pragnieniami. Doskonałe kino, refleksja i inspirująca wymiana poglądów – niezawodny kinoterapeutyczny sposób na jesień!

W listopadzie i grudniu przyjrzymy się wzorcom kobiecości i męskości podtrzymywanym i kontestowanym przez naszą kulturę. 27 listopada pokaz filmu "Ród Antonii", zdobywcy Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny”. Zabawna i poruszająca opowieść o matriarchalnej społeczności, która gromadzi się wokół silnej i charyzmatycznej Antonii, stanie się pretekstem, by zweryfikować najbardziej podstawowe postulaty feminizmu.

18 grudnia spotkanie poświęcone dzisiejszym wyobrażeniom na temat męskości i przedpremierowy pokaz filmu "Para do życia", fińskiego kandydata do Oscara i filmu nagrodzonego na Festiwalu Planete Doc Review 2010. Film jest ciągiem wypowiedzi mężczyzn, dla których sauna staje się konfesjonałem – miejscem, gdzie mogą wyznać swoim przyjaciołom najbardziej intymne historie. Czy sygnalizuje ostateczne zerwanie z mitem twardego mężczyzny? Porozmawiajmy!

Filmowe cykle projektu to realizowane co kilka tygodni, w warszawskim KINO. LAB pokazy starannie wyselekcjonowanych filmów, wzbogacone dyskusjami z psychologami, terapeutami i ludźmi filmu. Każdy pokaz dopełniają autorskie warsztaty rozwoju osobistego. Najbliższe spotkanie, 2 października, poświęcone jest zespołom.  

Więcej informacji na stronie http://www.kinoterapia.pl