Kompozytor Coldplay zapowiada wielkie emocje w "Strefie X"

Informacja nadesłana przez dystrybutora /
https://www.filmweb.pl/news/Kompozytor+Coldplay+zapowiada+wielkie+emocje+w+%22Strefie+X%22-75136
Już 8 lipca fani Coldplay będą mogli usłyszeć klimatyczną muzykę Jona Hopkinsa w wydaniu filmowym. Współtwórca ostatniego albumu Coldplay "Viva la Vida" stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu "Strefa X" w reżyserii Garetha Edwardsa, który już w przyszły piątek trafi na ekrany naszych kin.


"Strefa X" to historia o miłości, która rozgrywa się w świecie sci-fi. Muzyka buduje emocje między bohaterami, nadaje filmowi niepowtarzalny klimat. Reżyser, Gareth Edwards od samego początku wiedział czego chce, o jaki efekt mu chodzi. Kompozytorowi podniósł poprzeczkę wysoko: "muzyka, którą wykorzystywaliśmy w procesie montowania, była jedną z najlepszych na świecie, pochodziła z najsłynniejszych filmów, myślałem wtedy, że nikt nie potrafiłby wymyślić i stworzyć czegoś takiego" – wspomina Edwards, który długo szukał kompozytora spełniającego te oczekiwania.

"Okazało się, że kierownik muzyczny Vertigo Films pracował z młodym kompozytorem Jonem Hopkinsem, ludzie się nim zachwycali" dodaje Edwards – tak więc spotkałem się z Jonem i właściwie powiedziałem tylko "masz, zrób lepiej"! Osobiście myślałem, że nigdy tego nie zrobi, ale on wrócił z tymi naprawdę wspaniałymi kawałkami. W filmie jest wiele emocji i uczuć i wiele z tego można zawdzięczać muzyce Jona – jest po prostu piękna."

"Strefa X" z muzyką Jona Hopkinsa trafi do kin już 8 lipca w dystrybucji Best Film.

Każdy, kto w sieci Cinema City kupi bilet na ten film, będzie mógł wygrać wyjątkowy wyjazd do Meksyku i wiele innych nagród!