Krudowie ruszają w wielką podróż po Polsce

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Krudowie+ruszaj%C4%85+w+wielk%C4%85+podr%C3%B3%C5%BC+po+Polsce-94031
W związku z premierą animowanej komedii "Krudowie" rusza wiosenny cykl imprez filmowych. Mieszkańcy Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Trójmiasta, Łodzi i Warszawy jako pierwsi na świecie będą mieli okazję przenieść się w prehistoryczny świat jaskiniowców oraz ówczesnej fauny i flory."Krudowie" to animacja dla całej rodziny, zrealizowana w studiu Dreamworks Animation, w którym powstały takie przeboje jak "Shrek" i "Madagaskar".

Ci, którzy zdecydują się wziąć udział w Wielkiej Podróży Krudów, będą mogli zobaczyć specjalnie stworzoną na tę okazję, tonącą w zieleni platformę. Na platformie będą bohaterowie filmu:  Grag, Ugga, Gaj, Ip, Babcia. Dodatkową atrakcją, będzie ustawiony przed platformą papugożaur, na którym śmiałkowie będą mogli usiąść i zrobić zdjęcie. Mniej odważni zostaną zaproszeni do zdjęć z Pasem - filmowym leniwcem.

Wielka Podróż Krudów  odbędzie się:

- w Krakowie w czwartkowe popołudnie, 21 marca 2013, przy budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego u stóp Wawelu (ul Powiśle 11),  o godz. 13.00
- w Katowicach w piątkowe popołudnie, 22 marca 2013, na placu przed SPODKIEM o godz. 14.00
- we Wrocławiu w sobotnie popołudnie, 23 marca 2013, przy Pasażu Grunwaldzkim o godz. 13.00
- w Poznaniu w niedzielne popołudnie, 24 marca 2013, na Placu Wolności o godz. 13.00
- w Gdańsku w piątkowe popołudnie, 5 kwietnia 2013, przy Galerii Manhattan, o godz. 14.00
- w Łodzi w sobotnie popołudnie, 6 kwietnia 2013, Manufaktura, o godz. 14.00
- w Warszawie, w niedzielne popołudnie, 7 kwietnia 2013, przy Hotelu Europejskim na Krakowskim Przedmieściu, o godz. 13.00

Ideą zabaw Krudów jest zaktywizowanie do wspólnej, zabawy całych rodzin, zarówno dzieci, jak i opiekunów, którzy na pewno nie będą nudzić się w tym czasie.  Podczas imprezy nie zabraknie również czasu na poznanie filmowego świata pełnego fantastycznych roślin i zwierząt, wśród których znajdą się m.in. krokopies (skrzyżowanie krokodyla z psem), jaszczujot (skrzyżowanie jaszczurki z kojotem), świnioperz (świnia + nietoperz), myszłoń (skrzyżowanie myszy i słonia) oraz piraniodzioby (latające ptaki-piranie).

Podczas tej niezwykłej podróży goście doświadczą życia pradawnych, zobaczą, jak wykonuje się narzędzia z krzemienia i drewna. Będą mieli okazję malować z nimi jaskiniowe wzory, unieść maczugę czy zagrać na rogu bawoła.

Rozdawane będą upominki w postaci książeczek filmowych. W wydawnictwie tym obdarowani znajdą gry i zabawy Krudów przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla starszych uczestników.

Wydarzenie organizowane jest przez dystrybutora filmu Imperial Cinepix. Impreza na charakter otwarty i całkowicie bezpłatny.