Liam Neeson nie zwalnia tempa. Tym razem ucieknie z więzienia

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Liam+Neeson+i+Neil+Jordan+szykuj%C4%85+kolejny+film.+Wcze%C5%9Bniej+pracowali+przy+kryminale+%22Marlowe%22-149530
Liam Neeson nie zwalnia tempa. Tym razem ucieknie z więzienia
Film "Marlowe" dopiero trafi do dystrybucji,  jego gwiazda Liam Neeson oraz reżyser Neil Jordan już planują kontynuowanie współpracy. Nowy projekt nosi tytuł "The Riker’s Ghost".

Co wiemy o filmie "The Riker’s Ghost"?Fabuła jest wspólnym dziełem samego Jordan i dwóch innych scenarzystów. Pierwszym jest Sean O’Keefe (ma na koncie film dla platformy Netflix "Śledztwo Spensera"), drugim Brian Rudnick (najlepiej znany z cyklu "Lochy i smoki").

Liam Neeson wcieli się w skazańca, któremu za chwilę skończy się wyrok i wyjdzie na wolność. Jednak wcześniej jego adwokat zostaje porwany. Bohater musi uciec z więzienia i ratować prawnika z rąk terrorystów.

Ten film to wyjątkowe podejście do tematu ucieczki z więzienia - zapowiada reżyser Neil Jordan. - To walka na gołe pięści od więzienia do wolności kogoś, kto po prostu chce dokończyć odsiadkę. Niechętnego uciekiniera zagra Liam Neeson i nie mogę się doczekać, by razem z nim odkryć tę postać.


Liam Neeson jako detektyw Philip Marlowe"Marlowe" to film po raz pierwszy pokazywany we wrześniu ubiegłego roku na festiwalu w San Sebastian, którego scenariusz oparty jest na powieści Benjamina Blacka "The Black-Eyed Blonde". Jej akcja rozgrywa się w latach 50. Prywatny detektyw Philip Marlowe zostaje wynajęty, by odnaleźć byłego kochanka pewnej dostojnej dziedziczki. Sprawa wydaje się prosta, ale Marlowe szybko wikła się w meandry hollywoodzkiego półświatka.

W obsadzie prócz Neesona znaleźli się m.in. Diane Kruger, Jessica Lange, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Alan Cumming, Danny Huston, Ian Hart i Colm Meaney.

Zwiastun filmu "Marlowe"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones