Powstaje nowa "Naga broń". Znamy następcę Lesliego Nielsena

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstaje+nowa+%22Naga+bro%C5%84%22.+Znamy+nast%C4%99pc%C4%99+Lesliego+Nielsena-148048
Powstaje nowa "Naga broń". Znamy następcę Lesliego Nielsena
Jak informuje serwis Deadline, Liam Neeson negocjuje główną rolę w reboocie kultowej komedii "Naga broń". Za kamerą stanie Akiva Schaffer, reżyser m.in. takich filmów jak "Straż sąsiedzka", "Popstar" oraz "Chip i Dale: Brygada RR".

"Naga broń": co wiemy o reboocie?Nowa "Naga broń" powstaje dla wytwórni Paramount. Scenariusz piszą Dan Gregor i Doug Mand, którzy współpracowali z Schafferem przy "Chipie i Dale'u" nagrodzonych niedawno nagrodą Emmy dla najlepszego filmu telewizyjnego. Jednym z producentów rebootu jest twórca "Głowy rodziny" oraz "Teda" Seth MacFarlane. Neeson wystąpił w jego komedii "Milion sposobów, jak umrzeć na Zachodzie".

Szczegóły nowej "Nagiej broni" trzymane są na razie w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że Liam Neeson miałby wcielić się w syna bohatera oryginalnego cyklu, gamoniowatego porucznika Franka Drebina.

GettyImages-905748338.jpg Getty Images © Dominique Charriau


Oryginalna "Naga broń" była kinowym rebootem sitcomu "Brygada specjalna" z 1982 roku. Twórcy show - David Zucker, Jim Abrahams i Jerry Zucker - parodiowali bezlitośnie seriale kryminalne o policjantach. Telewizyjne przygody granego przez Lesliego Nielsena detektywa  Franka Drebina zostały tak źle przyjęte, że zdjęto je z anteny  po zaledwie sześciu odcinkach. Nakręcona w 1988 roku kinowa wersja okazała się jednak wielkim hitem i doprowadziła do realizacji dwóch sequeli z 1991 i 1994 roku.

Liam Neeson: najbardziej znane filmyNajbardziej znane filmy z udziałem 70-letniego Liama Neesona to "Lista Schindlera", "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo" oraz "Uprowadzona". Ten ostatni sprawił, że po przekroczeniu pięćdziesiątki irlandzki aktor stał się niespodziewanie etatową gwiazdą kina akcji. W tym roku wystąpił m.in. w filmie kryminalnym Neila Jordana "Marlowe", w którym wcielił się w tytułowego legendarnego detektywa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones