Neeson i Keery w ekranizacji powieści sci-fi od scenarzysty "Parku Jurajskiego"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Neeson+i+Keery+w+ekranizacji+powie%C5%9Bci+sci-fi+od+scenarzysty+%22Parku+Jurajskiego%22-146425
Neeson i Keery w ekranizacji powieści sci-fi od scenarzysty "Parku Jurajskiego"
źródło: Getty Images
autor: Andrew Toth
Liam Neeson ("Demaskator") i Joe Keery ("Stranger Things", "Free Guy") wystąpią w filmie sci-fi "Cold Storage". Projekt jest oparty na debiutanckiej książce Davida Koeppa ("Powinniście odejść", "KIMI"), którą na scenariusz zaadaptuje sam autor. Reżyseruje Jonny Campbell ("Westworld", "Doctor Who").

O czym opowiada "Cold Storage"?Kilka dekad wcześniej pewien zabójczy i zaraźliwy mikroorganizm o nieskończonych możliwościach mutacji został zamknięty w podziemnym laboratorium wojskowym. Obecnie wojsko sprzedaje cały kompleks jako magazyn, pieczętując najniższe piętro i znajdujące się tam zagrożenie. Jednak istota zostaje uwolniona i w zastraszającym tempie rozprzestrzenia się po całej planecie. Losy ludzkości znajdują się teraz w rękach emerytowanego agenta rządowego i dwóch pracowników magazynu, którzy muszą wygrać wyścig z czasem i zniszczyć organizm.

Reżyser filmu opisuje go jako klasyczną rozrywkę łączącą epicką skalę i mikroskopijne detale. Zostałem wciągnięty przez złośliwy i dowcipny ton Davida, wyjątkową mieszankę komicznego absurdu i wizjonerskiego pomysłu, mówił Campbell. Kto nie zakochałby się w wyrywającym wnętrzności pasożycie?

"Cold Storage" jest finansowane przez Studiocanal. Firma rozpocznie sprzedaż projektu na branżowych targach w Cannes, które jak co roku towarzyszą Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu.

David Koepp – scenarzysta hollywoodzkich superprodukcjiGettyImages-461782762.jpg Getty Images © Dave J Hogan


Powieść "Cold Storage", wydana w Polsce jako "Cold Storage. Przechowalnia śmierci", to debiutancka książka jednego z najsłynniejszych scenarzystów w Hollywood. David Koepp jest odpowiedzialny choćby za filmy Stevena Spielberga ("Park Jurajski", "Wojna światów", "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki"), Briana de Palmy ("Mission: Impossible", "Życie Carlita", "Oczy węża") czy Rona Howarda ("Anioły i Demony", "Inferno", "Zawód: Dziennikarz").

Jego druga powieść, "Aurora", zostanie wydana w czerwcu tego roku. Ogłoszono, że Netflix zakupił prawa do filmowej ekranizacji, a Koepp ponownie napisze scenariusz. Za sterami projektu stanie laureatka Oscara Kathryn Bigelow ("The Hurt Locker. W pułapce wojny").

Joe Keery, aktor znany z serialu "Stranger Things" czy zeszłorocznego filmu "Free Guy", wystąpił ostatnio w komediowym thrillerze "Spree". Oto zwiastun projektu:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones