Liam Neeson o "Gwiezdnych wojnach": "Spin-offy odbierają temu światu magię"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+Liam+Neeson%2C+Qui-Gon+Jinn+z+%22Gwiezdnych+wojen%22%2C+chcia%C5%82by+spin-offu+o+swoim+bohaterze-149636
Liam Neeson o "Gwiezdnych wojnach": "Spin-offy odbierają temu światu magię"
źródło: Getty Images
autor: Jun Sato
Liam Neeson, który ostatnio powrócił do roli Qui-Gona Jinna w serialu "Obi-Wan Kenobi", czuje przesyt "Gwiezdnymi wojnami". O swoich odczuciach opowiedział w programi "Watch What Happens Live with Andy Cohen". 

Liam Neeson czuje przesyt "Gwiezdnymi wojnami"


W trakcie programu "Watch What Happens Live with Andy Cohen" Neeson został zapytany, czy chciałby zagrać w spin-offie opowiadającym o Qui-Gon Jinnie, jego bohaterze z uniwersum Gwiezdnych wojen. Odpowiedź aktora była przecząca. Jest tyle spin-offów "Gwiezdnych wojen". Moim zdaniem to rozcieńcza ten świat, odbiera mu tajemniczość i magię – powiedział. Przyznał wprawdzie, że miło było ponownie spotkać się z Ewanem McGregorem na planie serialu "Obi-Wan Kenobi", ale ten epizod aktualnie wyczerpuje jego zainteresowanie tematem.

Kim jest grany przez Liama Neesona Qui-Gon Jinn z "Gwiezdnych wojen"?


Grany przez Liama Neesona Qui-Gon Jinn to mistrz Jedi, nauczyciel i mentor Obi-Wana Kenobiego posługujący się mieczem świetlnym w kolorze zielonym. Po raz pierwszy pojawił się w filmie "Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo". Zrezygnował z miejsca w radzie Jedi, aby podążać własną drogą. Odnalazł młodego Anakina Skywalkera na planecie Tatooine. Stoczył niezapomniany pojedynek z Darthem Maulem.

Nie tylko Qui-Gon Jinn. Skąd jeszcze znamy Liama Neesona?


Liam Neeson to nie tylko Qui-Gon Jinn z "Gwiezdnych wojen". Za rolę Oskara Schindlera w "Liście Schindlera" był nominowany do Oscara. Tytułowa rola w dramacie biograficznym "Michael Collins" przyniosła mu nominację do Złotego Globu oraz Puchar Volpi na festiwalu w Wenecji. Na uwagę zasługują jego role w takich filmach jak "Kinsey", "Batman – Początek", "Milczenie", "Ballada o Busterze Scruggsie" czy "Wdowy". Sympatię publiczności przyniosły mu filmy akcji, przede wszystkim cykl "Uprowadzona". Jego najnowszy film, kryminał "Marlowe", miał premierę we wrześniu 2022 roku na festiwalu w San Sebastián. 

Zobacz zwiastun serialu "Obi-Wan Kenobi", w którym Liam Neeson powrócił jako Qui-Gon Jinn


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones