Liam Neeson kontra policja w thrillerze "Mongoose"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Liam+Neeson+%28%22Uprowadzona%22%29+zagra+w+thrillerze+%22Mongoose%22-155735
Liam Neeson kontra policja w thrillerze "Mongoose"
źródło: Getty Images
autor: Samuel de Roman
Bez zaskoczeń. Liam Neeson zagra w kolejnym filmie akcji. Tym razem thriller o tytule "Mongoose" został przedstawiony na targach towarzyszących festiwalowi w Cannes. Prawa do dystrybucji w większości krajów zakupił Amazon Prime Video.

"Mongoose" – Liam Neeson w szaleńczej ucieczceNeeson wcieli się w Ryana "Fanga" Flanagana, odznaczonego weterana wojennego, który zostaje niesłusznie oskarżony o zbrodnię. Nie mając nic do stracenia, wyrusza przed siebie i tym samym rozpoczyna policyjny pościg przez cały kraj. Całe wydarzenie na żywo transmituje telewizja. Okazuje się, że wśród tłumu gapiów można znaleźć ludzi przychylnych uciekinierowi. Fang dostaje również pomoc od członków swojego dawnego oddziału.


Film będzie debiutem reżyserskim Marka Vanselowa, uznanego kaskadera i choreografa scen akcji. Pracował m.in. przy hollywoodzkich widowiskach "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata", "Ja, robot" i "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki". Od ponad 20 lat współpracuje z Neesonem, będąc jego dublerem (choćby w serii "Uprowadzona").

Scenarzystą "Mongoose" jest Thompson Evans ("Rachunek sumienia"). Film produkuje firma Code Entertainment, która odpowiada też za thriller "Lodowy szlak" oraz jego kontynuację. "Ice Road 2" jest jeszcze w fazie postprodukcji.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w styczniu przyszłego roku w Australii. Teraz twórcy zajmują się wyborami obsadowymi.

Zobacz zwiastun filmu "Lodowy szlak"Akcja filmu rozgrywa się na północy Kanady. W jednej z kopalni diamentów doszło do potężnej eksplozji, w wyniku której grupa pracowników została uwięziona w śmiertelnej pułapce. Aby ich uratować, konieczne jest dostarczenie specjalnego sprzętu, za pomocą którego będzie można usunąć blokujące wyjście gruzy. Zadanie to okazuje się wyjątkowo trudne. Cały konwój ciężarówek będzie musiał pokonać niebezpieczną drogę prowadzącą przez sam środek pokrytego lodem jeziora Winnipeg. Głównemu bohaterowi, Mike'owi, powierzono prowadzenie kolumny.

W pozostałych rolach: Holt McCallany, Amber Midthunder, Marcus Thomas i Laurence Fishburne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones