Liga Sprawiedliwości trafi na duży ekran!

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Liga+Sprawiedliwo%C5%9Bci+trafi+na+du%C5%BCy+ekran-33635
Wytwórnia Warner Bros. Pictures poważnie myśli o przeniesieniu na duży ekran komiksowych historii opowiadającej o przygodach Ligi Sprawiedliwości (Justice League of America). Do napisania scenariusza filmu zatrudniono właśnie Kierana i Michele Mulroneyów.

W planowanej produkcji mają pojawić się najpopularniejsi komiksowi bohaterowie z uniwersum wydawnictwa DC. Niestety, producenci nie chcą na razie powiedzieć o kim mowa.

Liga Sprawiedliwości składa się z superbohaterów znanych z komiksów wydawnictwa DC, którzy wspólnie walczą ze złem zagrażającym nie tylko naszemu, ale i innym światom. Przez Ligę przewinęli się praktycznie wszyscy bohaterowie uniwersum DC, ale jej podstawę stanowią Superman, Batman, Wonder Woman, Aquaman, Flash, Green Lantern i zmiennokształtny Marsjanin J'onn J'onnz.

Liga Sprawiedliwości po raz pierwszy pojawiła się w komiksie w roku 1960 w 28 zeszycie serii "The Brave and the Bold". Od tego czasu Liga walczyła ze złem nie tylko na kartach kolejnych komiksowych albumów, ale również serialach, zarówno aktorskich jak i animowanych.