Maggie Smith i Julie Walters w biografii Jane Austen

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Maggie+Smith+i+Julie+Walters+w+biografii+Jane+Austen-27260
Julian Jarrold ("Wielkie nadzieje", "Milczący świadek") stanie za kamerą na planie biograficznego filmu zatytułowanego "Becoming Jane" opowiadającego historię życia i kariery popularnej pisarki Jane Austen.
W roli autorki "Dumy i uprzedzenia" wystąpi Anne Hathaway ("Pamiętnik księżniczki"). W obsadzie filmu znaleźli się również James McAvoy, Maggie Smith i Julie Walters.

Urodzona w 1775 roku Jane Austen jest słynną angielską pisarka, autorką między innymi "Dumy i Uprzedzenia". Autorka w swoich powieściach opisywała głównie życie angielskiej klasy wyższej z początku XIX wieku.
Mimo że sama wiodła stosunkowo odosobnione życie na prowincji w hrabstwie Hampshire, nie pozbawiło ją to zmysłu obserwacji i nie zubożyło dramaturgii jej utworów. Ich fabuła najczęściej dotyczy zamążpójścia i związanych z tym problemów społecznych.
Sama Austen nigdy nie wyszła za mąż. Celna obserwacja i żywa prezentacja psychiki kobiet czyni z powieści Austen coś więcej niż romanse.
Do jej dzieł należą wielokrotnie ekranizowane powieści "Rozważna i romantyczna", "Duma i uprzedzenie", "Emma", a także "Mansfield Park", "Opactwo Nothanger" i "Perswazje". [wikipedia.pl]

"Becoming Jane" będzie opowieścią o tym, jak Austen sama zakochuje się w irlandzkim adwokacie. Uczucie to stanie się inspiracją do późniejszej kariery pisarskiej.

Autorami scenariusza są Kevin Hood i Sarah Williams.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones