McQuarrie: "Dead Reckoning" to nie koniec "Mission: Impossible". Tom Cruise jeszcze poskacze na motocyklu?

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/McQuarrie%3A+%22Dead+Reckoning%22+to+nie+koniec+%22Mission%3A+Impossible%22.+Tom+Cruise+jeszcze+poskacze+na+motocyklu-151213
McQuarrie: "Dead Reckoning" to nie koniec "Mission: Impossible". Tom Cruise jeszcze poskacze na motocyklu?
Dwuczęściowe "Mission Impossible: Dead Reckoning" było zapowiadane jako zwieńczenie cyklu o przygodach agenta Ethana Hunta. Reżyser Christopher McQuarrie zdementował te informacje. Co więcej, jest już pomysł na kolejną odsłonę serii. 

Christopher McQuarrie: "Dead Reckoning" nie będzie zakończeniem serii "Mission: Impossible"


Christopher McQuarrie zdradził, że dwuczęściowe "Dead Reckoning" nie będzie zwieńczeniem serii "Mission: Impossible". W rozmowie z portalem Fandango reżyser powiedział, że jest już pomysł na kolejny film. Do informacji o planowanym zakończeniu serii odniósł się też w podcaście Light the Fuse.

Pracuję z Tomem Cruise'em od 15 lat i nie zliczę przypadków, kiedy stałem koło niego, byłem świadkiem jakiejś sytuacji, a następnego dnia czytałem o niej w mediach – tyle że nic z tego nie było prawdą – powiedział. (...) Kiedy czytasz, że źródłem informacji są "anonimowe źródła" lub "źródła zbliżone do produkcji", znaczy to, że ktoś miał powód, aby ujawnić te informacje. To oznacza, że komuś zależy, aby inni myśleli w określony sposób i nigdy nie możesz mieć pewności, jakie miał ku temu powody.

Zobacz zwiastun filmu "Mission: Impossible - Dead Reckoning – Part One"


"Mission: Impossible - Dead Reckoning – Part One" trafi do polskich kin już 14 lipca. Premiera kontynuacji zapowiedziana jest na przyszły rok. Zobaczcie zwiastun: Co wiemy o "Mission: Impossible - Dead Reckoning – Part One"?


Szczegóły fabuły "Mission: Impossible - Dead Reckoning" nie są na razie znane. Swego czasu reżyser Christopher McQuarrie uchylił jednak rąbka tajemnicy w wywiadzie udzielonym magazynowi "Empire". Odniósł się w nim m.in. do tytułu i jego związku z wydarzeniami przedstawionymi w produkcji. 

Termin dead reckoning wywodzi się z nawigacji i w wolnym tłumaczeniu oznacza martwy rachunek. Jest to proces obliczania własnej pozycji, zwłaszcza na morzu, nie za pomocą punktów orientacyjnych, obserwacji astronomicznych lub elektronicznej nawigacji, lecz poprzez oszacowanie kierunku i przebytej odległości. 

Jest wiele rzeczy, które wyłaniają się z przeszłości Ethana – powiedział. "Martwy rachunek" oznacza, że wybierasz kurs wyłącznie na podstawie swojej ostatniej znanej pozycji, co staje się metaforą nie tylko dla Ethana, ale także kilku innych bohaterów.

Poza Tomem Cruise'em, który ponownie wcieli się w Ethana Hunta, do swoich ról powrócą m.in. Simon Pegg (jako agent Benji Dunn), Rebecca Ferguson (jako Ilsa Faust) i Ving Rhames (jako Luther Stickell). Jednym z duchów przeszłości prześladujących głównego bohatera będzie grany przez Henry'ego Czerny'ego Eugene Kittridge. W jednej z ról pojawi się także Marcin Dorociński, na tym etapie nie wiadomo jednak, kim jest jego bohater. 

"Mission: Impossible" w podcaście Mam parę uwag


Zachęcamy do wysłuchania odcinka podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o cyklu "Mission: Impossible": 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones