Michael Nyman przyjeżdża do Polski

  • autor: (mik)
  • Filmy
6 lipca przylatuje do Polski Michael Nyman, twórca muzyki do filmu "Jestem" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej.

W dniach 6-9 lipca w Studio Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie Michael Nyman osobiście poprowadzi orkiestrę Simfonia Varsovia, która w trzydziestoosobowym składzie nagra jego muzykę do filmu "Jestem". Skład orkiestry został dobrany zgodnie z życzeniem Michaela Nymana. Orkiestra to między innymi 14 par skrzypiec, a sam kompozytor zagra na fortepianie.

Michael Nyman jest jednym z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej. Ogromną popularność przyniosły mu wspaniałe pianistyczne pasaże w "Fortepianie" Jane Campion (nominacja do Złotego Globu i nagrody British Academy of Film and Television - tzw. BAFTY), ale zasłynął także dzięki wieloletniej współpracy z Peterem Greenawayem, m.in. przy "Kontrakcie rysownika", "Wyliczance" i "Księgach Prospera".

Mimo, że wydawało się to nam zupełnie nierealne - mówi Dorota Kędzierzawska - postanowiliśmy spróbować i pokazać Nymanowi "Jestem". Do tej pory nie mogę uwierzyć, że za chwilę ten niezwykły człowiek i wybitny kompozytor przyjeżdża do Wrszawy, zeby nagrać muzykę do mojego filmu. Czasem nasze największe marzenia się spełniają.

Prapremiera filmu "Jestem" odbędzie się podczas Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię