Mirren o braku nominacji dla Gerwig ("Barbie"): A pamiętacie, kto wygrał 2 lata temu?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mirren+o+braku+nominacji+dla+Gerwig+%28%22Barbie%22%29%3A+A+pami%C4%99tacie%2C+kto+wygra%C5%82+2+lata+temu-154224
Mirren o braku nominacji dla Gerwig ("Barbie"): A pamiętacie, kto wygrał 2 lata temu?
źródło: Getty Images
autor: Tristar Media
Pominięcie Grety Gerwig w nominacjach dla najlepszego reżysera wywołało falę krytyki pod adresem Amerykańskiej Akademii Filmowej. Helen Mirren, będąca w "Barbie" narratorką, uważa, że oburzenie to jest jednak niepotrzebne.

Helen Mirren komentuje brak nominacji do Oscara dla Grety Gerwig


Zdaniem Helen Mirren "Barbie" zostanie w pamięci widzów nawet mimo braku nagród. Aktorka, która w 2007 roku odebrała Oscara za tytułową rolę w dramacie "Królowa", twierdzi, że niewiele osób pamięta laureatów z ostatnich lat.

Fantastyczne jest to, że "Barbie" stała się najlepiej zarabiającym filmem Warner Bros. wszech czasów. A czy pamiętacie, kto wygrał Oscara w kategorii najlepszy film dwa lata temu? – zapytała.

Nie znaczy to jednak, że zdaniem Helen Mirren Greta Gerwig nie zasługuje na nagrodę. Aktorka pozwoliła sobie porównać ją z typowanym na faworyta w wyścigu po Oscara Christopherem Nolanem.

Oczywiście byłabym zachwycona, gdyby Greta dostała nominację i uważam, że zasłużyła na Oscara w kategorii najlepszy reżyser. – zaznaczyła. To bardzo skomplikowane. To nie wyścig, trudno porównywać. Christopher Nolan zrobił przy "Oppenheimerze" coś spektakularnego, niezwykłego. Ale moim zdaniem praca Grety była tak nieszablonowa, odważna, to coś, czego do tego pory nie widzieliśmy. Bardzo podoba mi się, że publiczność odpowiedziała na nią właśnie w taki sposób.

"Barbie" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Barbie":O czym opowiada "Barbie"? Zobacz zwiastun


Idealne życie Barbie (Margot Robbie) zakłócają niespodziewane myśli o śmierci. Aby naprawić sytuację, lalka musi odnaleźć dziewczynkę, która się nią bawi. W podróży do Prawdziwego Świata postanawia towarzyszyć jej Ken (Ryan Gosling). Zobaczcie zwiastun:
Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones