Ile Christopher Nolan zarobił na "Oppenheimerze"? Kwota powala

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ile+Christopher+Nolan+zarobi%C5%82+na+%22Oppenheimerze%22+Kwota+powala-154537
Ile Christopher Nolan zarobił na "Oppenheimerze"? Kwota powala
źródło: Getty Images
autor: Frazer Harrison
Zdaniem analityków "Forbesa" Christopher Nolan jest dziś w tym samym miejscu, w którym James Cameron był po premierze "Titanica". Dzięki swojemu ostatniemu filmowi, opowiadającemu o ojcu bomby atomowej dramatowi "Oppenheimer", reżyser zarobił już 85 milionów dolarów.

Ile Christopher Nolan zarobił na "Oppenheimerze"?


Christopher Nolan podpisał ze studiem Universal korzystną umowę, w myśl której otrzymuje pieniądze już od pierwszego sprzedanego biletu na "Oppenheimera". Jest to wyjątkowa praktyka, zwyczajowo twórcy mogą bowiem liczyć na zysk dopiero, gdy zwróci się koszt produkcji. Z szacunków "Forbesa" wynika, że jak dotąd reżyser zarobił na swoim dziele 85 milionów dolarów. Kwota ta jeszcze wzrośnie, kiedy doliczone zostaną zyski ze streamingu i nośników kina domowego. 

Sukces ten sprawił, że wytwórnia Warner Bros., dla której Christopher Nolan pracował jeszcze niedawno, próbuje ściągnąć go siebie z powrotem. Reżyser rozstał się ze studiem, gdyż nie podobała mu się jego polityka w kwestii streamingu. Przeczytaj: Christopher Nolan żegna Warner Bros., wybrał nowe studio.

"Oppenheimer" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Oppenheimerze":Zobacz zwiastun "Oppenheimera"


"Oppenheimer" trafił na ekrany kin w lipcu ubiegłego roku. Film z Cillianem Murphym w tytułowej roli na całym świecie zarobił prawie miliard dolarów, zajmując trzecie miejsce w światowym box offisie. Zobaczcie jego zwiastun: 


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones