"Barbie" czy "Oppenheimer"? Który film woli Werner Herzog?

CBR / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Barbie%22+czy+%22Oppenheimer%22+Kt%C3%B3ry+film+woli+Werner+Herzog-154298
"Barbie" czy "Oppenheimer"? Który film woli Werner Herzog?
źródło: Getty Images
autor: Amanda Edwards
"Barbie" Grety Gerwig i "Oppenheimer" Christophera Nolana to bez wątpienia dwie najgorętsze premiery filmowe ubiegłego roku. Którą z nich woli Werner Herzog?

"Barbie" czy "Oppenheimer"? Który film woli Werner Herzog?


Goszcząc w programie "Piers Morgan: Uncensored", Werner Herzog został zapytany, który film woli: "Barbie" czy "Oppenheimera".

Nie widziałem jeszcze "Oppenheimera", choć zamierzam to zrobić –  powiedział. Co do "Barbie", udało mi się obejrzeć pół godziny, i byłem zaciekawiony. Chciałem obejrzeć ten film z ciekawości. I wciąż nie znalazłem odpowiedzi, ale mam pewne podejrzenia. Czy to możliwe, że świat "Barbie" to czyste piekło? Jako publiczność w cenie biletu dostajemy możliwość doświadczenia czystego piekła w najwierniejszej mu formie.

Herzog nie uściślił, czy mówiąc o piekle, ma na myśli filmową krainę Barbieland czy cały film. Mimo to Piers Morgan uznał, że z pewnością jest to krytyka dzieła Grety Gerwig.

Tak! Pozwól, że oszczędzę ci tego horroru. Obejrzałem całość i tak, to piekło. Całkowicie zgadzam się z twoimi odczuciami po półgodzinnym fragmencie – odpowiedział.

Oryginalne wideo możecie zobaczyć poniżej: Kim jest Werner Herzog? Najważniejsze filmy


Werner Herzog to urodzony w Niemczech reżyser i scenarzysta. W jego bogatej filmografii znajdziemy zarówno fabuły ("Zagadka Kaspara Hausera", "Szklane serce", "Stroszek", "Krzyk kamienia", "Zły porucznik", "Królowa pustyni"), jak i dokumenty ("Bokassa – echa mrocznego imperium", "Rekolekcje na temat mroku", "Grizzly Man", "Spotkania na krańcach świata"). Wśród jego najważniejszych filmów są zrealizowane wspólnie z Klausem Kinskim "Aguirre, gniew boży", "Woyzeck", "Nosferatu wampir", "Fitzcarraldo", "Cobra Verde". Zmarłemu w 1991 roku poświęcił dokument "Mój ukochany wróg". Aktualnie jego filmografię zamyka prezentowany na ubiegłorocznym festiwalu Millennium Dosc Ageinst Gravity dokument "Sceny myśli". Jako aktora znamy go m.in. z filmu "Jack Reacher: Jednym strzałem" i serialu "The Mandalorian". Jego głos mogliśmy usłyszeć w oryginalnej wersji animacji "Orion i ciemność".

"Barbie" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Barbie":O czym opowiada "Barbie"? Zobacz zwiastun


Idealne życie Barbie (Margot Robbie) zakłócają niespodziewane myśli o śmierci. Aby naprawić sytuację, lalka musi odnaleźć dziewczynkę, która się nią bawi. W podróży do Prawdziwego Świata postanawia towarzyszyć jej Ken (Ryan Gosling). Zobaczcie zwiastun:
Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones