"Czwartkowy klub zbrodni": Columbus za kamerą, Mirren, Brosnan i Kingsley w obsadzie?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Czwartkowy+klub+zbrodni%22%3A+Columbus+za+kamer%C4%85%2C+Mirren%2C+Brosnan+i+Kingsley+w+obsadzie-155159
"Czwartkowy klub zbrodni": Columbus za kamerą, Mirren, Brosnan i Kingsley w obsadzie?
źródło: Getty Images
autor: Steve Jennings
Adaptacja książki Richarda Osmana "Czwartkowy klub zbrodni", do której prawa zakupiło należące do Stevena Spielberga studio Amblin, nabiera kształtów. Jak podaje Variety, znamy już reżysera. Na stole pojawiły się też nazwiska potencjalnych gwiazd.

Co wiemy o "Thursday Murder Club"?


Za sterami "Thursday Murder Club" stanie Chris Columbus, czyli twórca kultowego "Kevina" i filmów o przygodach Harry'ego Pottera. W głównych rolach producenci widzą Helen Mirren, Pierce'a Brosnana i Bena Kingsleya, ale jak na razie żaden kontrakt nie został podpisany.


W Polsce książka Richarda Osmana ukazała się nakładem wydawnictwa Agora. W oficjalnym opisie możemy przeczytać: 

Na spokojnym osiedlu Coopers Chase co czwartek spotyka się grupa ekscentrycznych przyjaciół, którzy dla zabicia czasu rozwiązują zapomniane kryminalne zagadki. Elizabeth pracowała dawniej w brytyjskim wywiadzie i kiedy coś sobie postanowi, trudno ją od tego odwieść. Łagodny Ibrahim jest znakomitym psychiatrą i dobrym duchem ekipy, a z kolei zapalczywy Ron to żywa legenda związków zawodowych oraz protestów wszelkiej maści. No i jeszcze Joyce, emerytowana pielęgniarka, nowa członkini grupy i z pozoru szara myszka.

Ale czy pozory zwykle nie prowadzą na manowce?

Gdy w okolicy niespodziewanie dochodzi do zagadkowego morderstwa, w Czwartkowym Klubie Zbrodni zapanowuje niemałe poruszenie. Seniorzy mogą w końcu wytropić prawdziwego zabójcę! Do stracenia mają wprawdzie powtórkę ulubionego teleturnieju, ale znacznie ciekawsza jest odpowiedź na pytanie: kto zabił?


Skąd znamy Chrisa Columbusa? Zobacz zwiastun "Kroniki świątecznej: Części drugiej"


Chris Columbus w Polsce znany jest przede wszystkim jako autor kultowych świątecznych klasyków – komedii "Kevin sam w domu" i "Kevin sam w Nowym Jorku". W jego filmografii znajdziemy też takie komedia jak "Pani Doubtfire", "Dziewięć miesięcy" czy "Piksele", dramaty "Mamuśka" i "Rent" oraz filmy o przygodach Harry'ego Pottera ("Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Harry Potter i Komnata Tajemnic") i Percy'ego Jacksona ("Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna"). Aktualnie jego filmografię zamyka zrealizowana dla Netfliksa "Kronika świąteczna: Część druga". Zobaczcie zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones