Mistrz origami wróci w "Blade Runnerze 2049"

Bleeding Cool / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mistrz+origami+wr%C3%B3ci+w+%22Blade+Runnerze+2049%22-122181
Od miesięcy Edward James Olmos, pytany o to, czy zobaczymy go w "Blade Runnerze 2049", odpowiadał, że nie zagra w filmie albo że nie wie, czy w nim zagra. Wreszcie aktor ujawnił, że jednak ponownie wcieli się w postać Gaffa, policyjnego mistrza origami.


Podpisałem umowę z klauzulą zakazującą ujawniania informacji, przyznał aktor. Nie mogłem mówić o swoim udziale w filmie. To pierwszy raz, gdy mówię całemu światu: tak, wystąpię jako Gaff w "Blade Runnerze 2049".

Jaką rolę odegra ta postać w sequelu "Łowcy androidów"? Cóż, to nie jest opowieść o Gaffie, a o kimś, kto próbuje dowiedzieć się czegoś o tamtych czasach. Ja pełnię taką funkcję, jak w oryginale. Wówczas miałem tylko cztery sceny, teraz mam jedną, ale wymowną.

30 lat po wydarzeniach przedstawionych w "Łowcy androidów" oficer policji Los Angeles, niejaki K (Gosling), trafia na ukrywaną przez lata informację, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Jego odkrycie prowadzi go do poszukiwań Ricka Deckarda (Ford), byłego łowcy androidów, który zaginął 30 lat temu.

Reżyseruje Denis Villeneuve. Premiera w październiku.