Mistrzowie horroru ożywią "Gargulce"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mistrzowie+horroru%2C+James+Wan+i+Gary+Dauberman%2C+jeszcze+raz+o%C5%BCywi%C4%85+%22Gargulce%22+Disneya-152466
Mistrzowie horroru ożywią "Gargulce"
Gargulce nadciągają! Gary Dauberman ("To") oraz należące do Jamesa Wana ("Piła", "Obecność") studio Atomic Monster przygotują serial na podstawie animowanej produkcji Disneya. 

"Gargoyles" - co wiemy o serialu?Dauberman, scenarzysta "Tego" i "Potwora z bagien" (zwiastun poniżej), napisze scenariusz. Będzie też producentem i showrunnerem serii. Horrorowy maestro Wan oraz jego partner Michael Clear mają z kolei piastować funkcję producentów wykonawczych. Projekt jest we wczesnej fazie pre-produkcyjnej, ale wiadomo już, że ma być przesiąknięty "atmosferą grozy". 


Bohaterami liczącego 3. sezony serialu "Gargoyles" była grupa  żyjących w średniowiecznej Szkocji heroicznych gargulców, którzy walczyli ze złem. Setki lat później bohaterowie pojawili się na Manhattanie, gdzie rozpoczęli od nowa swoją krucjatę przeciwko siłom ciemności.

"Gargulce" - a co z filmem kinowym?O drugiej produkcji o Gargulcach donosił w lipcu Belfast Telegraph. Do jego realizacji miał przygotowywać  się Kenneth Branagh, jednak ta plotka została zdementowana przez twórcę oryginalnego cyklu Grega Weismana. 

Projekt filmu o Gargulcach jest klasycznym hollywoodzkim "półkownikiem". W 2011 roku nowa historia, wymyślona przez Davida Elliota, współscenarzystę filmu "G.I.Joe: Czas Kobry" i produkowana przez Lauren Schuler Donner prawie doczekała się realizacji. Ostatecznie projekt został jednak anulowany. Później w 2018 roku swój pomysł na film przedstawił Disneyowi Jordan Peele ("Uciekaj!"), lecz wówczas nie rozpoczęły się nawet prace pre-produkcyjne. Czy tym razem będzie inaczej? Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones