Morgan Freeman z zakazem wjazdu do Rosji "na zawsze"

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Morgan+Freeman+z+zakazem+wjazdu+do+Rosji+%22na+zawsze%22-146558
Morgan Freeman z zakazem wjazdu do Rosji "na zawsze"
źródło: Getty Images
autor: Michael Kovac
W sobotę rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło listę 963 Amerykanów, którzy od teraz mają zakaz wjazdu do tego kraju. Zakaz ustanowiony został "na zawsze".

Morgan Freeman i Rob Reiner na liścieNa liście osób, dla których granice Rosji są permanentnie zamknięte, dominują oczywiście politycy. To odwet za sankcje, jakie wspierali po tym, jak Rosja dokonała zbrojnej agresji na Ukrainę.

Dostało się jednak także ludziom świata rozrywki. Na liście jest aktor Morgan Freeman i Rob Reiner. Powodem ich umieszczenia się jest to, że panowie w 2017 roku powołali do życia NGO, którego celem było przeprowadzenie śledztwa w sprawie wyborów rosyjskich z 2016 roku, co do których istnieje poważne podejrzenie, że na ich wynik miał wpływ Kreml.

Innym przedstawicielem branży filmowej z zakazem wjazdu do Rosji jest producent i twórca nieistniejącej już platformy streamingowej Quibi Jeffrey Katzenberg.

Poniżej prezentujemy odcinek naszego programu "Na skróty", który poświęcony był filmowi "Siedem". Jedną z jego gwiazd był właśnie Morgan Freeman.