Weteran w filmie o weteranach. Morgan Freeman zagra w mrocznej komedii o byłych żołnierzach

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Morgan+Freeman%2C+Ed+Harris%2C+Sonequa+Martin-Green+w+komedii+o+weteranach-151292
Weteran w filmie o weteranach. Morgan Freeman zagra w mrocznej komedii o byłych żołnierzach
źródło: Getty Images
autor: Pascal Le Segretain
Kolejne gwiazdy dołączają do obsady mrocznej komedii "My Dead Friend Zoe". W filmie zagrają Morgan Freeman ("Rytuał śmierci"), Gloria Reuben ("Podpalaczka") oraz Utkarsh Ambudkar ("Duchy"). Reżyseruje debiutant Kyle Hausmann-Stokes.

Co wiemy o filmie "My Dead Friend Zoe"?Film opowie historię weteranki (Sonequa Martin-Green), po wystąpieniu z wojska wciąż zaangażowanej w przyjaźń z nieżyjącą najlepszą przyjaciółką (Natalie Morales). Bohaterka zostaje wezwana do domku nad jeziorem, który należy do jej dziadka. Weteran wojny w Wietnamie (Ed Harris), pomimo oporów, potrzebuje pomocy ze strony wnuczki. Scenariusz napisali Hausmann-Stokes i A.J. Bermudez.

"My Dead Friend Zoe" powstaje na podstawie krótkometrażowego filmu "Merit x Zoe", który w zeszłym roku reżyserował Hausmann-Stokes. Oba projekty są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami z życia twórcy, który służył w wojskach spadochronowych m.in. podczas misji w Iraku.


Bardzo rzadko zdarza się, żeby jeden z nas, weteranów, miał możliwość opowiedzenia historii o sobie i swoich kolegach. Morgan też służył w armii [Freeman w latach 1955-59 był żołnierzem amerykańskich Sił Powietrznych - przyp. red.], więc jestem zaszczycony, że dołączył do naszej obsady i pomoże w opowiedzeniu tej historii – przekazał w oświadczeniu reżyser.

Ostanie role Morgana FreemanaLaureata Oscara mogliśmy oglądać ostatnio w thrillerach "The Minute You Wake Up Dead", "Droga do odkupienia" i "Rytuał śmierci". Zagrał także u boku Florence Pugh w filmie Zacha Braffa "A Good Person".

W przyszłym miesiącu w USA za pośrednictwem platformy streamingowej Paramount+ będzie miał premierę nowy serial z udziałem aktora. W szpiegowskim "Special Ops: Lioness" pojawią się też Zoe Saldaña, Laysla De Oliveira, Nicole Kidman i Michael Kelly. Twórcą projektu jest odpowiedzialny za sukcesy "YellowstoneTaylor Sheridan.

Zobacz zwiastun serialu "Special Ops: Lioness"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones