Morgan Freeman w nowym serialu twórcy "Yellowstone". Kogo zagra?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Lioness%22%3A+Morgan+Freeman+w+nowym+serialu+Taylora+Sheridana.+Zagra+sekretarza+stanu+USA-149151
Morgan Freeman w nowym serialu twórcy "Yellowstone". Kogo zagra?
źródło: Getty Images
autor: Kevin Winter
Laureat Oscara Morgan Freeman dołączył do obsady serialu sensacyjnego "Lioness". Po "Yellowstone" oraz jego spin-offach to kolejne wspólne przedsięwzięcie Taylora Sheridana i platformy streamingowej Paramount+.  

"Lioness": o czym opowie serial?Główną bohaterką serialu jest Cruz Manuelos (Laysla De Oliveira) - gburowata, ale pełna pasji marine, która zostaje zwerbowana przez CIA do programu Lioness Engagement Team. Jej zadaniem będzie infiltracja i doprowadzenie do upadku terrorystycznej organizacji.

Freemanowi przypadła rola Edwina Mullinsa - sekretarza stanu USA. To nie pierwszy raz, gdy aktor wcieli się w wysoko postawionego urzędnika. Jego bohater z trylogii "W ogniu" piastował kolejno stanowiska przewodniczącego Kongresu, wiceprezydenta oraz prezydenta USA. Freeman zagrał gospodarza Białego Domu także w widowisku SF "Dzień zagłady". Z kolei w "Sumie wszystkich strachów" był szefem CIA.  


W obsadzie "Lioness" znajdą się również: Nicole Kidman, Zoe Saldaña, Jill Wagner, Dave Annable, LaMonica Garrett, James Jordan, Austin Hébert, Hannah Love Lanier, Stephanie Nur, a także Jonah Wharton.  

Morgan Freeman: najsłynniejsze role85-letni Freeman jest jednym z bardziej cenionych amerykańskich aktorów. Za role w filmach "Cwaniak", "Wożąc panią Daisy", "Skazani na Shawshank", "Za wszelką cenę" i "Invictus - Niepokonany" nominowany był do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Oscara przyniosła mu kreacja  byłego boksera Scrapa w "Za wszelką cenę" w reżyserii Clinta Eastwooda. Inne słynne filmy z udziałem Freemana to: "Robin Hood: Książę Złodziei", "Bez przebaczenia", "Siedem", "Bruce wszechmogący", "Lucy" oraz trylogia "Mroczny rycerz".     

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones