"Upadek królestwa" jako film? Zwick pracuje nad adaptacją bestsellera Cornwella

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Freeman+i+Kingsley+w+nowym+filmie+Zwicka.+To+adaptacja+bestsellera+Cornwella-154122
"Upadek królestwa" jako film? Zwick pracuje nad adaptacją bestsellera Cornwella
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Edward Zwick pracuje nad nowym projektem. Film "Death of Kings" zapowiadany jest jako w stylu osadzony w średniowieczu dramat w stylu "Gry o tron" (ale w realistycznej konwencji). W rolach głównych Morgan Freeman i Ben Kingsley

Co wiemy o nowym filmie Edwarda Zwicka?


Scenariusz "Death of Kings" powstanie na podstawie bestsellerowej powieści Bernarda Cornwella z gatunku historical fiction. Książki z cyklu Wojny Wikingów zostały już przeniesione na ekran przez BBC w formie serialu "Upadek królestwa". W Polsce zostały wydane nakładem wydawnictwa Otwartego. W oficjalnym opisie "Śmierci królów" czytamy: 

Uhtred otrzymuje od króla Alfreda i jego syna Edwarda ważną misję – ma negocjować warunki sojuszu między Wessexem a Anglią Wschodnią. Z propozycją przymierza wystąpił król Eohric, jednak był to podstęp, by zwabić Uhtreda na rządzone przez Duńczyka ziemie, tam wciągnąć go w zasadzkę i zabić. Uhtred wychodzi cało z opresji, lecz wie, że czeka go jeszcze niejedna walka.

Najważniejsze filmy Edwarda Zwicka


W filmografii Edwarda Zwicka znajdziemy dramaty wojenne i historyczne (opowiadająca o wojnie secesyjnej "Chwała", "Szalona odwaga", "Ostatni samuraj"), melodramaty i komedie romantyczne (nagrodzone Oscarem za najlepsze zdjęcia "Wichry namiętności", "Miłość i inne używki") oraz filmy sensacyjne i akcyjniaki ("Stan oblężenia", "Krwawy diament", "Jack Reacher: Nigdy nie wracaj"). Aktualnie promuje on swoją książkę "Hits, Flops, and Other Things", w której opisuje kulisy powstawania swoich najsłynniejszych produkcji. 

Zobacz zwiastun filmu "Siedmiu królów musi umrzeć"


Na podstawie prozy Bernarda Cornwella Netflix zrealizował widowisko historyczne "Siedmiu królów musi umrzeć", które podsumowuje wydarzenia przedstawione w "Upadku królestwa". Zobaczcie zwiastun: 


Alexander Dreymon ponownie w głównej roli wielkiego wojownika Uhtreda z Bebbanburga, który po raz kolejny musi objechać rozbite królestwo z innymi znanymi i uwielbianymi bohaterami. Czekają ich nowe sojusze i nowi wrogowie. Po śmierci króla Edwarda walka o koronę wciąż trwa, a rywalizujący ze sobą dziedzice i najeźdźcy walczą o władzę. Gdy sojusznicy zwracają się do Uhtreda o pomoc w realizacji planów, on sam staje przed wyborem między tymi, których kocha, a marzeniem o stworzeniu zjednoczonej Anglii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones