Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Morricone+vs+Playboy%3A+redakcja+przyznaje+si%C4%99+do+b%C5%82%C4%99du-130731

Morricone vs Playboy: redakcja przyznaje się do błędu

  • The Hollywood Reporter
  • autor: łm
  • Filmy, Inne
Wygląda na to, że awantura wokół niesławnego wywiadu niemieckiego "Playboya" z Ennio Morricone zmierza do finału. Redakcja miesięcznika właśnie przyznała, że wypowiedzi legendarnego kompozytora dotyczące Quentina Tarantino zostały przeinaczone.

GettyImages-622859444.jpg
Getty Images © Franco Origlia


"Playboy" obarcza za wszystko winą swojego współpracownika, dziennikarza muzycznego Marcela Andersa. To on w czerwcu tego roku przeprowadził dla magazynu wywiad z Morricone, a potem go spisał.

- W przeszłości nie mieliśmy powodu, by wątpić w jego dziennikarską uczciwość i umiejętności - przyznał redaktor naczelny Florian Boitin - Na podstawie informacji, jakimi teraz dysponujemy, musimy, niestety, założyć, że słowa, które padły w trakcie wywiadu, po części zostały przełożone niepoprawnie.

Boitin wyraził żal z powodu zaistniałej sytuacji. Poinformował również, że jego redakcja pracuje nad wyjaśnieniem sprawy do końca. Nie uściślił jednak, które fragmenty wywiadu zostały przeinaczone, a które nie.

Co ciekawe, jeszcze wczoraj wydawca miesięcznika bronił redakcji po tym, jak Morricone oskarżył ją o kłamstwo.

Przypomnijmy: w opublikowanym w grudniowym numerze tekście kompozytor nazywa Quentina Tarantino kretynem kradnącym pomysły od innych filmowców. Włoch w niepochlebnych słowach wypowiada się również o gali oscarowej.

zobacz też: