"Morricone 60" na 60-lecie kariery kompozytora

Album zatytułowany "60" Ennio Morricone to pierwszy album włoskiego kompozytora dla wytwórni Decca. Płyta powstała dla uczczenia niezwykle płodnej 60-letniej kariery włoskiego mistrza muzyki filmowej, w czasie której stworzył ponad 600 kompozycji. Wersji Deluxe albumu towarzyszy DVD zatytułowane "Morricone i Tarantino w Abbey Road Studios", dokumentujące współpracę kompozytora z reżyserem przy produkcji filmu "Nienawistna Ósemka"

Morricone 60 n.jpg


"Morricone 60" to pierwszy album zawierający najsłynniejsze przeboje Ennio Morricone dyrygowane przez artystę i nagrane pod jego nadzorem. Możemy tu podziwiać słynnego Maestro dyrygującego swoimi najsłynniejszymi tematami z filmów takich jak "Dobry, zły, brzydki" czy nagrodzony Oscarem za muzykę filmową obraz Quentina Tarantino "Nienawistna Ósemka".  Nowy album jest uhonorowaniem 60. rocznicy pracy twórczej kompozytora i dyrygenta, a jednocześnie prezentacją jego najnowszych nagrań z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, z którą artysta miał już okazję wcześniej pracować.

Po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Decca Ennio Morricone powiedział:
 “Po sukcesie muzyki do "Nienawistnej Ósemki"’ byłem zachwycony, że mogę ponownie współpracować z wytwórnią Decca przy okazji mojego własnego projektu płytowego – w wyjątkowym momencie mojej kariery, kiedy obchodzę 60-lecie pracy artystycznej. To było niezapomniane przeżycie, mogłem dyrygować swoimi kompozycjami i utrwalić je z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną. Perfekcja z jaką wykonują moje kompozycje jest naprawdę wyjątkowa”.

Nowy album i podpisanie kontraktu płytowego przypada na czas światowego tournee Morricone związanego z 60-leciem działalności muzycznej, podczas którego Maestro będzie występował na całym świecie z nowym programem, angażującym ponad 200 muzyków na estradzie. Następuje ono po zakończonym wielkim sukcesem tournee po Europie, podczas którego artysta wystąpił przed liczącą ponad 150 000 osób publicznością w 22 miastach – przy owacjach na stojąco i niezwykle przychylnych ocenach krytyki muzycznej.

Ennio Morricone jest autorem ponad 500 kompozycji do filmu i telewizji oraz ponad 100 autonomicznych kompozycji muzycznych. Jest jednym z dwóch kompozytorów muzyki filmowej, którzy otrzymali Oscara za całokształt dorobku artystycznego. Do najbardziej znanych jego kompozycji należy muzyka do takich filmów jak "Dawno temu w Ameryce", "Trylogia dolarowa", "Nietykalni" oraz "Misja". Muzyka Morricone do filmu "Dobry, zły, brzydkizajmuje drugą pozycję na liście Top 200 poświęconej najlepszym kompozycjom filmowym w całej historii kina.
Informacja sponsorowana

zobacz też: