Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Playboy%22%3A+Morricone+naprawd%C4%99+nazwa%C5%82+Tarantino+kretynem-130717

"Playboy": Morricone naprawdę nazwał Tarantino kretynem

  • The Hollywood Reporter
  • autor: łm
  • Filmy, Inne
Burda Verlag – wydawca "Playboya" w Niemczech – stanął w obronie redakcji po tym, jak Ennio Morricone oskarżył ją o kłamstwo.

GettyImages-512578796.jpg
Getty Images © Todd Williamson


Przypomnijmy: w najnowszym grudniowym numerze magazynu znalazł się wywiad, w którym legendarny kompozytor nie szczędzi przykrych słów Quentinowi Tarantino. Nazywa go kretynem, a jego filmy przedstawia jako ciągłą kradzież od bardziej utalentowanych filmowców.

Tuż po tym, jak o publikacji zrobiło się głośno, Morricone zapewnił, że nigdy nie rozmawiał z dziennikarzem niemieckiego "Playboya". Zapowiedział również podjęcie kroków prawnych przeciwko redakcji.

Wydawca magazynu zapewnia, że rozmowa miała miejsce. Doszło do niej 30 czerwca 2018 roku w posiadłości artysty w Rzymie. Wywiad przeprowadzono z okazji koncertu Morricone w Niemczech, który odbędzie się w styczniu 2019. W rozmowie uczestniczył przedstawiciel organizatora imprezy, firmy Semmel Concerts. W trakcie spotkania miały zostać wygłoszone wszystkie kontrowersyjne opinie. Burda Verlag nie ujawniło niestety, czy istnieje nagranie z wypowiedziami Morricone.  

Kompozytor świętował kilka dni temu 90. urodziny. Włoch ma na koncie 2 Oscary (w tym jeden za całokształt twórczości) i ponad 500 ścieżek dźwiękowych, w tym niezapomniane tematy przewodnie do filmów Sergia Leone, "Misji", "Nietykalnych" i "Cinema Paradiso". 

zobacz też: