NHL ma nadzieję na podwojenie liczby subskrypcji swojego kanału tv

Wirtualnemedia.pl /
https://www.filmweb.pl/news/NHL+ma+nadziej%C4%99+na+podwojenie+liczby+subskrypcji+swojego+kana%C5%82u+tv-39151
Liga zawodowego hokeja na lodzie NHL (National Hockey League) spodziewa się, że w przyszłym roku podwoi się liczba subskrypcji jej nowego kanału telewizyjnego.

W Stanach Zjednoczonych stacja NHL Network rozpoczęła nadawanie w październiku. Dostępna jest w sieciach kablowych i satelitarnych, a Swoim zasięgiem obejmuje około 80 milionów gospodarstw domowych - informuje agencja Reuters.

Jak dotąd dzięki subskrypcjom kanału, jest on oglądany w około 12 milionach amerykańskich domów, ale liga ma nadzieję, że w 2008 roku liczba ta ulegnie przynajmniej podwojeniu.

Kanał NHL Network powstał w 2001 roku, ale do ubiegłego miesiąca można go było oglądać tylko w Kanadzie, gdzie ma on blisko milion subskrybentów.

Podobnie jak NHL, W celu zwiększenia dochodów, poprawienia własnego wizerunku i posiadania kontroli nad własnymi treściami, także inne sportowe ligi zawodowe za oceanem, takie jak NBA, NFL czy MLB, stworzyły własne stacje telewizyjne.