Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Na+%C5%9Bwiecie+%22Zakonnica%22+bije+rekordy-129872

Na świecie "Zakonnica" bije rekordy

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy, Box office
Bajeczny okres Warner Bros. trwa już nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również na świecie. A wszystko to za sprawą "Zakonnicy", która w ubiegłym tygodniu trafiła do 60 krajów świata. W 54 z nich zajęła pierwsze miejsce. Efektem tego jest 65,4 mln dolarów zarobionych w weekend i 77,5 mln dolarów w sumie.

GettyImages-860933716.jpg
Getty Images © Matt Cardy

W 19 krajach "Zakonnica" pobiła rekord otwarcia dla horrorów. W 45 krajach wystartowała najlepiej spośród wszystkich filmów cyklu "Obecność". Zaś w 26 krajach dała Warner Bros. najlepszy wynik pierwszego weekendu w tym roku.

Pod względem wyników najlepszym rynkiem okazał się dla "Zakonnicy" Meksyk, skąd pochodzi 10,7 mln dolarów. Świetnie też horror sprzedał się w: Indonezji (7,7mln), Brazylii (6,8 mln), Indiach (5,2 mln) i Wielkiej Brytanii (również 5,2 mln).

"Mission: Impossible: Fallout" krótko cieszyło się pozycją lidera. W tym tygodniu widowisko spadło na drugie miejsce zarabiając w weekend 37,6 mln dolarów. Niemal całość tej kwoty pochodzi z Chin, gdzie film utrzymał pierwsze miejsce z wynikiem 31,4 mln dolarów.

W ten sposób "Mission: Impossible: Fallout" stał się siódmą premierą tego roku (a piątą hollywoodzką), której zagraniczne wpływy przekroczyły granicę pół miliarda dolarów (obecnie 514,5 mln). Globalnie został szóstą premierą roku z wpływami przekraczającymi 700 milionów dolarów (obecnie 726,6 mln). W obu przypadkach film ustanowił nowe rekordy serii.

Wielką niespodzianką jest pozycja trzecia w naszym zestawieniu. Zajmuje ją bowiem opowieść z czasów prehistorycznych "Alfa". Film, który z trudem znajduje widownię w Stanach Zjednoczonych, nie miał takich problemów w Chinach, gdzie zadebiutował na drugiej pozycji z wynikiem 10,2 mln dolarów. Łącznie w weekend widowisko zarobiło 16,5 mln dolarów.

Czwarte miejsce tym razem przypadło "The Meg". Film zarobił 11,3 mln dolarów w ostatni weekend. Z tego 3,3 mln dolarów pochodzi z Japonii, gdzie był pierwszą amerykańską produkcją na szczycie lokalnego box office'u od połowy lipca. Ostatnim hollywoodzkim hitem, który pokonał japońskie produkcje był "Jurassic World: Upadłe królestwo".

Kolejną niespodzianką jest świetna piąta lokata filmu "Searching". Obraz podbił serca koreańskiej widowni. Podczas drugiego weekendu sprzedaż biletów podskoczyła w Korei Południowej o niesamowite 58%! W sumie w ośmiu krajach film zarobił 7,5 mln dolarów.